Բակո Սահակյանը հանդիպում է ունեցել ՀՀ տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Շաբոյանի հետ
• 12-12-2011 22:30:05   |   |  Տնտեսություն
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը դեկտեմբերի 12-ին հանդիպում է ունեցել ՀՀ տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Շաբոյանի եւ նրա տեղակալ Սլավա Պետրոսյանի հետ: Այս մասին տեղեկացնում է Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունը: Հանդիպմանը, որին մասնակցում էին ԼՂՀ Նախագահի աշխատակազմի ղեկավար, Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Մարատ Մուսայելյանը, ԼՂՀ հանրային ծառայությունները եւ տնտեսական մրցակցությունը կարգավորող պետական հանձնաժողովի նախագահ Հակոբ Ղահրամանյանը, քննարկվել են տնտեսական մրցակցության կարգավորմանը վերաբերող մի շարք հարցեր: Երկուստեք նշվել է այս ոլորտում երկու հայկական պետությունների միջեւ համագործակցության շարունակական ամրապնդման անհրաժեշտությունը:

Bako Sahakyan met head of the Armenian State Commission on defending economic competition Artak Shaboyan
• 12-12-2011 22:30:05   |   |  Economy
On 12 December President of the Artsakh Republic Bako Sahakyan met head of the Armenian State Commission on defending economic competition Artak Shaboyan and his deputy Slava Petrosyan. As informs Central Information Depaertment of the Office of the Artsakh Republic President, a number of issues related to the regulation of economic competition were discussed during the meeting. The necessity of continuous strengthening of the cooperation between the two Armenian states was mutually noted. Head of the President's Office, Secretary of the Security Council Marat Mousayelyan, Chairman of the Artsakh Republic State Commission on regulating public services and economic competition Hakob Ghahramanyan partook at the meeting.