Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանի Շնորհավորական ուղերձը Կանանց միջազգային օրվա` Մարտի 8-ի առթիվ
• 08-03-2011 16:39:08   | Հայաստան  |  Մամլո հաղորդագրություն
Սիրելի կանայք, Հանրապետության իշխանությունների եւ անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ ձեզ Մարտի 8-ի` Կանանց միջազգային օրվա առթիվ: Այս պայծառ ու գեղեցիկ տոնը եւս մեկ առիթ է ջերմ խոսքեր ու բարեմաղթանքներ հղելու ձեզ` Արցախի հերոս կանանց, ում վիճակվել է անցնել բազում փորձությունների ու դառնությունների միջով, լինել ուժեղ ու տոկուն, նեցուկ կանգնել տղամարդկանց դժվարին պահերին: Մենք անկեղծորեն հպարտանում ենք ձեզնով, ձեր խիզախությամբ ու սխրանքով, իմաստնությամբ ու նվիրվածությամբ, բարությամբ ու քնքշանքով: Թեկուզ ամեն օր չենք ասում այդ մասին ձեզ, բայց վստահ եղեք, մենք միշտ զգում եւ բարձր ենք գնահատում ձեր` հոգատար մոր, սիրող կնոջ, հայրենի օջախի անձնուրաց պահապանի տքնաջան աշխատանքը: Մեկ անգամ եւս շնորհավորում եմ բոլորիդ եւ մաղթում խաղաղություն, քաջառողջություն, երջանկություն ու մեծագույն հաջողություններ: Եղեք միշտ ուրախ, հմայիչ ու գեղեցիկ, շրջապատված անսպառ ուշադրությամբ ու հոգատարությամբ, եւ թող Աստված հովանի լինի ձեզ եւ ձեր ընտանիքներին:

Поздравительное послание Президента Республики Арцах Бако Саакяна по случаю Международного женского дня 8 марта<br />
Поздравительное послание Президента Республики Арцах Бако Саакяна по случаю Международного женского дня 8 марта
• 08-03-2011 16:39:08   | Армения  |  Пресс-релизы
Дорогие женщины! От имени властей республики и от себя лично сердечно поздравляю вас с Международным женским днем 8 марта. Этот светлый и прекрасный праздник - еще один повод высказать самые теплые и добрые пожелания вам - героическим женщинам Арцаха, которым пришлось вынести много испытаний и лишений, стать сильными и стойкими, быть опорой мужчинам в сложные моменты. Мы искренне гордимся вами, вашей смелостью и отвагой, мудростью и преданностью, добротой и чуткостью. Хотя мы и не говорим об этом каждый день, но будьте уверены, мы всегда чувствуем и высоко ценим кропотливую работу наших заботливых матерей, любящих жен, беззаветных хранительниц родного очага. Вновь поздравляю всех вас и желаю мира, крепкого здоровья, счастья и больших успехов. Будьте всегда веселыми, очаровательными и красивыми, окруженными безграничным вниманием и заботой, и пусть Бог хранит вас и ваши семьи. Степанакерт, 8 марта 2011г.