Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանի Շնորհավորական ուղերձը Կանանց միջազգային օրվա` Մարտի 8-ի առթիվ
• 08-03-2011 16:39:08   | Հայաստան  |  Մամլո հաղորդագրություն
Սիրելի կանայք, Հանրապետության իշխանությունների եւ անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ ձեզ Մարտի 8-ի` Կանանց միջազգային օրվա առթիվ: Այս պայծառ ու գեղեցիկ տոնը եւս մեկ առիթ է ջերմ խոսքեր ու բարեմաղթանքներ հղելու ձեզ` Արցախի հերոս կանանց, ում վիճակվել է անցնել բազում փորձությունների ու դառնությունների միջով, լինել ուժեղ ու տոկուն, նեցուկ կանգնել տղամարդկանց դժվարին պահերին: Մենք անկեղծորեն հպարտանում ենք ձեզնով, ձեր խիզախությամբ ու սխրանքով, իմաստնությամբ ու նվիրվածությամբ, բարությամբ ու քնքշանքով: Թեկուզ ամեն օր չենք ասում այդ մասին ձեզ, բայց վստահ եղեք, մենք միշտ զգում եւ բարձր ենք գնահատում ձեր` հոգատար մոր, սիրող կնոջ, հայրենի օջախի անձնուրաց պահապանի տքնաջան աշխատանքը: Մեկ անգամ եւս շնորհավորում եմ բոլորիդ եւ մաղթում խաղաղություն, քաջառողջություն, երջանկություն ու մեծագույն հաջողություններ: Եղեք միշտ ուրախ, հմայիչ ու գեղեցիկ, շրջապատված անսպառ ուշադրությամբ ու հոգատարությամբ, եւ թող Աստված հովանի լինի ձեզ եւ ձեր ընտանիքներին:

Congratulatory Address of Artsakh Republic President Bako Sahakyan in connection with the March 8 International Woman’s Day
• 08-03-2011 16:39:08   | Armenia  |  Press release
Dear women, On behalf of the republic's authorities and myself I cordially congratulate you on the March 8 International Woman’s Day. This bright and beautiful holiday is an occasion to address warm words and wishes to you – the heroic women of Artsakh who were fated to pass through numerous ordeals and hardships, be strong and firm, support the men in difficult moments. We are sincerely proud of you, your brevity and heroic deeds, wisdom and devotion, kindness and tenderness. Though we do not tell you about it on a daily basis, be confident we always feel and rate high your painstaking mission of being considerate mother, loving wife, selfless defender of the native hearth. Once again I congratulate all of you and wish peace, robust health, happiness and great successes. Be always happy, charming and beautiful, surrounded by inexhaustible attention and care. Let God protect you and your families! Stepanakert, March 8, 2011.