«Արմենիա» Միջազգային Օդանավակայաններ» ՓԲԸ-ն ցավում է ուղեւորներին «Արմավիա» ավիաընկերության կողմից պատճառված անհարմարությունների համար
• 17-03-2011 11:31:39   | Հայաստան  |  Մամլո հաղորդագրություն
Հայտնում ենք, որ «Արմենիա» Միջազգային Օդանավակայաններ» ՓԲԸ կողմից օդանավերի սպասարկման ներկայիս գները սահմանվել են 2005թ.` հաշվի առնելով օդանավակայանի զարգացման Մաստեր պլանը եւ առ այսօր չեն փոփոխվել: «Արմենիա» Միջազգային Օդանավակայաններ» ՓԲԸ անհանգստացած է «Արմավիա» ավիաընկերության կողմից երեք ամիս կուտակած պարտքի գումարի աճի կապակցությամբ: Անհանգստացնում է նաեւ այն հանգամանքը, որ ավիաընկերությունը մշտապես խախտում է պարտքի մարման իր իսկ ներկայացրած ժամանակացույցը: Ինչ վերաբերում է ավիավառելիքի սակագներին, նշենք, որ «Արմենիա» Միջազգային Օդանավակայաններ» ՓԲԸ-ն ավիավառելիքը ձեռք է բերում «Արմավիա» ավիաընկերության բաժնետիրոջը պատկանող Միկա Լիմիթեդ ընկերությունից եւ վաճառքի գին է սահմանում համաձայն ՀՀ Տնտեսական մրցակցության պաշտպանության հանձնաժողովի սահմանած բանաձեւի: Ընդ որում` ավիավառելիքի դիմաց վճարումը «Արմենիա» Միջազգային Օդանավակայաններ» ՓԲԸ-ն կատարում է ավիավառելիքը ստանալու պահին, նույն օրը, առանց ուշացումների: «Արմենիա» Միջազգային Օդանավակայաններ» ՓԲԸ-ն ցավում է ուղեւորներին ավիաընկերության կողմից պատճառված անհարմարությունների համար եւ հուսով է, որ ազգային ավիափոխադրողը շուտափույթ միջոցներ կձեռնարկի իրադրությունը շտկելու համար` ժամանակին կատարելով իր ստանձնած պարտավորությունները: «Արմենիա» Միջազգային Օդանավակայաններ» ՓԲԸ հանրային կապերի բաժին

“Armenia” International Airports” CJSC is sorry for the inconveniences caused to the passengers by the air company
• 17-03-2011 11:31:39   | Armenia  |  Press release
We inform that the present aircraft handling tariffs were established by “Armenia” International Airports” CJSC in 2005 taking into consideration the airport development Master Plan and has not changed up to this date. “Armenia” International Airports” CJSC is concerned about the increase of the amount of debt accumulated by the air company for three months. It is also worrying when the air company constantly violates the schedule for the payment of the debts established itself. As for the aviation fuel tariffs let us note that “Armenia” International Airports” CJSC purchases the aviation fuel from Mika Limited company belonging to the shareholder of the air company and the fuel sale price is defined in accordance with the formula stipulated by the RA State Committee on the Protection of Economic Competitiveness. The payment for the fuel is done by “Armenia” International Airports” CJSC on the moment of receiving the fuel on the same day, without any delays. “Armenia” International Airports” CJSC is sorry for the inconveniences caused to the passengers by the air company and hopes that the national air carrier will undertake prompt measures for improving the situation by timely fulfilling the obligations undertaken by him. PR Department of “Armenia” International Airports” CJSC