Բակո Սահակյանը պատրաստվում է առաջադրել իր թեկնածությունը հանրապետության Նախագահի պաշտոնում երկրորդ ժամկետով
• 11-04-2012 17:46:05   |   |  Մամլո հաղորդագրություն
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը ապրիլի 11-ին այցելել է Ասկերանի շրջան եւ մասնակցել Իվանյան գյուղի մոտակայքում կազմակերպված ծառատունկին: Այնուհետեւ Նախագահն ուղեւորվել է Մարտակերտ շրջկենտրոն եւ մասնակցել շրջվարչակազմի ընդլայնված նիստին` նվիրված 2011թ. շրջանում իրականացված աշխատանքներին: Զեկույցներով հանդես են եկել շրջվարչակազմի ղեկավար Լեւոն Չալյանը, համայնքների, հիմնարկ-ձեռնարկությունների ղեկավարները եւ այլ պատասխանատուներ: Նախագահն իր խոսքում նշել է, որ առանձնակի ուշադրություն է դարձվում Մարտակերտի շրջանի զարգացմանը` հաշվի առնելով նրա հսկայական ներուժը: Երկրի ղեկավարն ընդգծել է, որ շրջանում նախատեսված մի շարք ռազմավարական ծրագրերի իրականացումը նոր որակ կհաղորդի ինչպես Մարտակերտի, այնպես էլ ամբողջ հանրապետության առաջընթացին: Բակո Սահակյանը կոնկրետ հանձնարարականներ է տվել աշխատանքների պատշաճ իրականացման ուղղությամբ: Հանդիպման վերջում Նախագահը պատասխանել է ներկաներին հուզող հարցերին, այդ թվում` առաջիկա նախագահական ընտրություններում իր մասնակցությանը վերաբերող հարցին: Բակո Սահակյանը նշել է, որ պատրաստվում է առաջադրել իր թեկնածությունը հանրապետության Նախագահի պաշտոնում երկրորդ ժամկետով` ինքնաառաջադրման կարգով, քանի որ չի հանդիսանում որեւէ կուսակցության անդամ: Իր այս որոշումը Նախագահը բացատրել է այն հանգամանքով, որ պատասխանատվություն է զգում ավարտին հասցնել այն բոլոր ծրագրերը, որոնք սկսել է իր պաշտոնավարման այս հինգ տարիների ընթացքում: Երկրի ղեկավարը չափազանց կարեւորել է ժողովրդի` որպես իշխանության գերագույն կրողի վստահությունը եւ ընդգծել, որ միայն նման վստահության շնորհիվ է հնարավոր լուծել մեր հանրապետության առջեւ ծառացած հրատապ խնդիրները, իրականացնել Արցախի շենացմանն ուղղված բոլոր ծրագրերը:Այս մասին «ՆՏ»-ին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:

Bako Sahakyan was preparing to run for the second term of Presidency on the basis of self-nomination
• 11-04-2012 17:46:05   |   |  Press release
On 11 April Artsakh Republic President Bako Sahakyan visited the Askeran region and partook at the tree planting activities in the vicinities of the Ivanyan village. Thereupon the President left for the town of Martakert and partook at the enlarged meeting of the regional administration dedicated to work carried out in the region during the year of 2011. Head of the regional administration Levon Chalyan, heads of communities and different enterprises as well as other responsible officials delivered corresponding reports. In his speech the President noted that taking into consideration huge potential of the Martakert region its development had been at a special spotlight of the state authorities. The Head of the State underlined that the realization of several strategically important projects in the region would give a new quality to the prosperity of both the Martakert and the whole republic. Bako Sahakyan gave clear-cut instructions for proper realization of the planned activities. At the end of the meeting the President answered questions raised by the attendees, including the one related to his participation in the coming Presidential elections. Bako Sahakyan noted that he was preparing to run for the second term of Presidency on the basis of self-nomination because he does not belong to any political party. His decision the President explained by the fact that he feels responsibility to accomplish all the projects that have been launched during the five years of his presidency. The Head of the State considered crucial the confidence of the people as the supreme political authority, underlining that only being vested with such confidence it would be possible to solve issues our republic faces and carry out all the projects directed to make Artsakh prosper, the Central Information Department of the Office of the Artsakh Republic President informs.