Լիբանանում հաջողվել է ճնշել գրոհայիններին. նրանց առաջնորդը դիմել է փախուստի
Լիբանանյան զինծառայողները այժմ լիովին վերահսկում են իրավիճակը Սայդա քաղաքում (Բեյրութից 40 կմ դեպի հարավ), ուր հունիսի 24-ին զինյալ խմբավորումների եւ բանակի միջեւ բախումներ էին տեղի ունեցել: ԻՏԱՌ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ, զոհվել է 16 զինծառայող, ավելի քան 100-ը վիրավորվել են: Տասնյակ գրոհայիններ հանձնվել են, սակայն նրանց առաջնորդին՝ ռադիկալ սունի քարոզչին՝ շեյխ Ահմեդ ալ-Ասիրին հաջողվել է փախչել: Սիրիայի ազատ բանակի պաշտոնական ներկայացուցիչ Բասամու Դադուն հայտնել է, որ ալ-Ասիրը փախչել է Սիրիա եւ միացել ապստամբներին: Մեկ այլ աղբյուրի համաձայն, լիբանանյան բանակի եւ  «Հեզբոլլահ» շիիթական խմբավորման դեմ «ջիհադ» հայտարարած ալ-Ասիրը թաքնվել է  Սայդայի մերձակայքում գտնվող պաղեստինյան փախստականների ճամբարում: Մեկ այլ վարկածով, ալ-Ասիրը հասել է Բեյրութում գտնվող Կատարի դեսպանատուն:
Հակատեռորիստական գործողությունների ընթացքում սպանվել է «Ջեբհատ ան-Նուսրա» ծայրահեղականների խմբավորման դաշտային հրամանատարներից մեկը, ով ղեկավարում էր Ալ-Ասիրի կողմից մարտնչող վարձկանների գործողությունները: Հայտնաբերվել են զենքի եւ զինամթերքի մեծ  պաշարներ:
Զինվորական դատախազությունը հրահանգ է արձակել շեյխ ալ-Ասիրի եւ նրա 123 կողմնակիցների ձերբակալման մասին:

Мятеж боевиков в Ливане подавлен: главарь боевиков бежал в Сирию
Военнослужащие ливанской армии взяли под полный контроль ситуацию в городе Сайда (40 километров к югу от Бейрута), где 24 июня взбунтовались вооруженные экстремисты. В столкновениях с боевиками погибли 16 военных, свыше 100 получили ранения.
По информации ИТАР-ТАСС, наиболее ожесточенные перестрелки шли в городском предместье Абра в районе мечети Биляль бен Рабах. Десятки боевиков сдались после штурма квартала. Однако их главарю — радикальному суннитскому проповеднику шейху Ахмеду аль-Асиру удалось скрыться.
Официальный представитель Сирийской свободной армии Бассаму Даду сообщил, что аль-Асир бежал в Сирию и находится в стане мятежников. По другим сведениям, объявивший "джихад" против ливанской армии и шиитской группировки "Хезболлах", скрылся в лагере палестинских беженцев под Сайдой. Еще одна версия — аль-Асиру, якобы, удалось добраться до посольства Катара в Бейруте.
В ходе антитеррористической операции в Сайде уничтожен один из полевых командиров экстремистской группировки "Джебхат ан-Нусра", который руководил действиями наемников, воевавших на стороне аль-Асира. В ходе зачистки обнаружены большие запасы оружия и боеприпасов.
Военная прокуратура издала ордер на арест шейха аль-Асира и 123 его сподвижников. В свою очередь, исполняющий обязанности премьер-министра Ливана Наджиб Микати объявил 25 июня днем национального траура. Микати призвал к реализации плана безопасности, который бы предотвратил возвращение в город вооруженных экстремистов.