Մայքլ Ջեքսոնին սպանում էին փրոմոուտերները. հայտարարել է փոփ-արքայի որդին
ԱՄՆ-ում շարունակվում է Մայքլ Ջեքսոնի ընտանիքի հայցով դատավարությունը աստղի վերջին հյուրախաղերը կազմակերպող ընկերության դեմ։ Հերթական դատական նիստին ելույթ ունեցավ փոփ-աստղի 16-ամյա որդին, որը հայտարարեց, որ իր հայրը գրեթե լացում էր АEG Live ղեկավար Ռենդի Ֆիլլիփսի յուրաքանչյուր զանգից հետո։ Մի անգամ էլ, ըստ դեռահասի, նրա հայրը հայտարարեց, որ իրեն ուզում են սպանել։
Պատասխանող կողմի փաստաբանները պնդում են, որ այդ ամենը դեռահասի մանկական երեւակայության արդյունք է։
Ավելի վաղ փորձագետը դատարանում հայտարարել էր, որ Մայքլ Ջեքսոնը տառապում էր ծանրագույն աստիճանի անքնությամբ, եւ եթե նա չմահանար դեղերի չարաշահումից, ապա նրան կսպաներ անքնությունը։
Ինչպես հայտնի է, երգչի մայրը՝ Քեթրին Ջեքսոնը դատական ճանապարհով փորձում է նույն ընկերությունից ստանալ 40 մլն դոլարի փոխհատուցում, հայտարարելով, որ այդ ընկերությունն է առաջարկել օգտվել այն բժշկի ծառայություններից, որը Մայքլին դեղի նման կործանիչ չափաբաժին է տվել։ Բժիշկը՝ Կոնրադ Մյուրրեյը, չորս տարվա ազատազրկման է դատապարտվել։

Майкла Джексона убивали промоутеры, заявил сын поп-короля
В США продолжается судебный процесс по иску семьи Майкла Джексона к компании-организатору последних гастролей звезды. На очередном заседании суда выступил 16-летний сын поп-короля Принс Майкл. По словам подростка, знаменитый отец расстраивался, получая телефонные звонки от главы АEG Live Рэнди Филиппса, иногда дело доходило до слез. Кроме того, в 2009 году Джексон-старший поделился с сыном своими страхами, заявив, что его “собираются убить”. Адвокаты ответчика пытаются выдать показания Принса Джексона за плод детских фантазий.
Ранее во время судебного процесса выяснилось, что Майкл Джексон страдал тяжелейшей бессонницей. И если бы он не скончался от передозировки, певца убила бы нехватка сна. Об этом суду рассказал эксперт.
С апреля 2013 года продолжается процесс Кэтрин Джексон — AEG Live. Мать певца хочет отсудить рекордную — 40 миллионов долларов — компенсацию за утраченный доход семьи и настаивает, что именно продюсерская компания наняла врача, выдавшего Майклу Джексону убойную дозу лекарств. Доктора Конрада Мюррея приговорили к четырем годам заключения.