Բակո Սահակյանն ընդունել է «Մայրություն» հասարակական կազմակերպության մի խումբ անդամների
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 29-ին ընդունել է «Մայրություն» հասարակական կազմակերպության մի խումբ անդամների` կառույցի ղեկավար Հասմիկ Միքայելյանի գլխավորությամբ:
Հանդիպմանն արծարծվել են կազմակերպության գործունեությանը եւ հասարակական հատված-պետություն համագործակցությանը վերաբերող մի շարք հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը շնորհավորել է ներկաներին «Մայրության»  25-ամյա հոբելյանի առթիվ՝ նշելով, որ այն հանդիսանում է Արցախի հասարակական դաշտի ամենահին ու կայացած կառույցներից մեկը: Երկրի ղեկավարը կարեւորել է կազմակերպության գործունեությունը սոցիալական, մարդասիրական, հասարակական-քաղաքական ոլորտներում եւ երիտասարդության հայրենասիրական դաստիարակության գործում՝ հավելելով, որ ակնկալում է նրա ակտիվ աշխատանքը նաեւ ապագայում: Այս մասին ՆՏ-ին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից։

Bako Sahakyan received a group of members of the "Mayrutyun" public organization headed by its chairwoman Hasmik Michaelalyan
• 29-10-2013 17:18:45   |   |  Social
On 29 October Artsakh Republic President Bako Sahakyan received a group of members of the "Mayrutyun" public organization headed by its chairwoman Hasmik Michaelalyan.
A number of issues related to the activity of the organization and the public sector-state cooperation were touched upon during the meeting.
President Sahakyan congratulated the participants on the 25th anniversary of the "Mayrutyun" foundation noting that it was one among the oldest and well established structures of the Artsakh public field.
The Head of the State highlighted the activity of the organization in the social, humanitarian, public and political fields as well in the patriotic upbringing of the youth, adding that he expected the same vigorous work in the future.