Բակո Սահակյանն ընդունել է «Մայրություն» հասարակական կազմակերպության մի խումբ անդամների
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 29-ին ընդունել է «Մայրություն» հասարակական կազմակերպության մի խումբ անդամների` կառույցի ղեկավար Հասմիկ Միքայելյանի գլխավորությամբ:
Հանդիպմանն արծարծվել են կազմակերպության գործունեությանը եւ հասարակական հատված-պետություն համագործակցությանը վերաբերող մի շարք հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը շնորհավորել է ներկաներին «Մայրության»  25-ամյա հոբելյանի առթիվ՝ նշելով, որ այն հանդիսանում է Արցախի հասարակական դաշտի ամենահին ու կայացած կառույցներից մեկը: Երկրի ղեկավարը կարեւորել է կազմակերպության գործունեությունը սոցիալական, մարդասիրական, հասարակական-քաղաքական ոլորտներում եւ երիտասարդության հայրենասիրական դաստիարակության գործում՝ հավելելով, որ ակնկալում է նրա ակտիվ աշխատանքը նաեւ ապագայում: Այս մասին ՆՏ-ին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից։

Бако Саакян принял группу членов общественной организации «Материнство» во главе с руководителем структуры Асмик Микаелян
• 29-10-2013 18:38:45   |   |  Общество
29 октября Президент Республики Арцах Бако Саакян принял группу членов общественной организации «Материнство» во главе с руководителем структуры Асмик Микаелян.
На встрече был обсужден ряд вопросов, касающихся деятельности организации и взаимодействия  между общественным сектором и государством.
Президент Саакян поздравил присутствующих с 25-летним юбилеем «Материнства», отметив, что организация является одной из самых первых и состоявшихся структур общественного поля Арцаха. Глава государства подчеркнул важность деятельности организации в социальной, гуманитарной, общественно-политической сферах и в деле патриотического воспитания молодежи, добавив, что ожидает такой же активной работы и в будущем.