Կանցկացվի «Նյարդաբանությունը արվեստում» ցուցահանդես-մրցույթ
Ս.թ. մարտի 10-16, «Երիտասարդ կենսաբանների ասոցիացիա» ՀԿ-ն, ԵՊՀ Ուսանողական գիտական ընկերության հետ համատեղ, «Ուղեղի ճանաչման շաբաթ» միջազգային արշավի շրջանակներում կազմակերպում են «Նյարդաբանությունը արվեստում» ցուցահանդես-մրցույթ:
Հրավիրում ենք Ձեզ մասնակցելու մրցույթին և ներկայացնելու Ձեր աշխատանքները` հետաքրքրաշարժ լուսանկարներ, նկարներ, քանդակներ, ձեռքի աշխատանքներ և այլն, որոնք արվեստի միջոցով ներկայացնում են մարդու նյարդային համակարգի և ուղեղի գործունեությունը, նյարդային համակարգի հիվանդությունները (Ալցհեյմերի, Պարկինսոնի հիվանդություններ և այլն) և այն ամենը ինչ կապված է նյարդաբանության հետ:
Մասնակից աշխատանքները ս.թ. մարտի 10-16 կցուցադրվեն ԵՊՀ Կենտրոնական մասնաշենքում: Հաղթողները որոշվելու են ցուցահանդեսի այցելուների և ժյուրիի քվեարկության արդյունքներով: Հաղթողներին սպասվում են արժեքավոր մրցանակներ: Մասնակցության համար խնդրում ենք գրել Ձեր անուն ազգանունը և հեռախոսահամարը [email protected] հասցեին: Աշխատանքների ընդունման վերջնաժամկետը`մարտի 5, 2014թ.:
«Ուղեղի ճանաչման շաբաթ» միջազգային արշավ է, որի շրջանակներում աշխարհի տարբեր երկրներում իրականացվում են տարաբնույթ միջոցառումներ ուղղված ուղեղի հետազոտությունների և նյարդաբանության ձեռքբերումների վերաբերյալ հասարակության տեղեկացվածության մակարդակի բարձրացմանը:
Երիտասարդ կենսաբանների ասոցիացիա ՀԿ-ն հայտնում է, որ մրցույթը իրականացվում է «Դանա» հիմնադրամի և Եվրոպայի նյարդաբանական միությունների ֆեդերացիայի աջակցությամբ:

“Neuroscience in Art” Exhibition-Contest
"Young Biologists Association" NGO, in collaboration with the YSU Student Scientific Society, organizes '' Neuroscience in Art'' exhibition-contest during the international campaign of "Brain Awareness Week" on 10-16 of March, 2014.
We invite you to participate in the contest and submit your work: fascinating photographs, paintings, sculptures, handicrafts etc., which can introduce brain functioning, nervous system diseases (Alzheimer’s, Parkinson's diseases, etc.) by means of art and also everything related to neuroscience.
All works will be exhibited on March 10-16, 2014 in the central building of Yerevan State University. The winners will be selected by the exhibition visitors and jury's votes. The winners will receive valuable prizes.
For participation, please write your name, surname, e-mail and phone number to yba.ngo@hotmail.com. The deadline for submissions: 5 March 2014.
“Brain Awareness Week" is an international campaign which aimed to raise public awareness on brain researches, achievements of neuroscience etc.
The “Neuroscience in Art” exhibition- contest is supported by the "Dana" Foundation and the Federation of European Neuroscience Societies (FENS).