Այսօր «Կենգուրու 2014»-ի օրն է
Այսօր Հայաստանի և Արցախի ավելի քան 44 200 աշակերտ կմասնակցի «Կենգուրու 2014» միջազգային մաթեմատիկական մրցույթին:
Արդեն 6-րդ տարին է, ինչ «Այբ» կրթական հիմնադրամը  Հայաստանում կազմակերպում և անցկացնում է աշխարհի ամենասիրված դպրոցական  մրցույթը՝ «Կենգուրուն»:  Ի դեպ՝  աշակերտների մասնակցության այս տարվա ցուցանիշն ամենաբարձրն է նախորդ հինգ տարիների համեմատ։
Մասնակիցների լրացրած պատասխանի թերթիկները ստուգվելու են «Այբ» հիմնադրամում` հատուկ համակարգչային ծրագրի օգնությամբ: Ինչպես միշտ, յուրաքանչյուր դպրոց մայիսի առաջին կեսին ստանալու է ամփոփ հաշվետվություն իր աշակերտների արդյունքների մասին: Նույն ամսվա երկրորդ կեսին նախատեսվում են մրցանակաբաշխություններ Հայաստանի բոլոր մարզերում և Ստեփանակերտում:
Համաձայն «Kangaroo sans Frontieres» միջազգային ասոցիացիայի կանոնների` «Կենգուրուի» խնդիրներն ու ճիշտ պատասխանները հրապարակվում են մասնակից երկրների կայքերում՝ մրցույթից մեկ ամիս անց: Մեր երկրում դրանք կհրապարակվեն 2014 թ.ապրիլի 28-ին, մրցույթի www.kangaroo.am կայքէջում:
Մանրամասների համար այցելեք www.kangaroo.am կայքը:
Հայաստանում և Արցախում «Կենգուրու» մրցույթի բացառիկ կազմակերպիչն է «Այբ» կրթական հիմնադրամը:
Մրցույթն անցկացվում է Հայաստանում՝ ՀՀ կրթության և գիտության, Արցախում՝ ԼՂՀ կրթության և գիտության նախարարությունների հովանու ներքո:

Сегодня день «Кенгуру 2014»
Сегодня более, чем 44 200 школьников Армении и Арцаха примут участие в международном математическом конкурсе «Кенгуру 2014».
Уже  шестой год в Армении усилиями Образовательного фонда «Айб» проводится самый популярный  в мире  среди школьников конкурс «Кенгуру». Отметим, что  количество участников конкурса в этом году самое высокое по сравнению с предыдущими пятью годами.
Бланки с ответами участников будут проверены в фонде «Айб» с помощью специальной компьютерной программы. Как обычно, в начале мая каждая школа-участница получит обобщенные отчеты о результатах своих учеников. Во второй половине мая пройдут церемонии награждения во всех регионах Армении и в Степанакерте.
Согласно правилам международной ассоциации «Kangaroo sans Frontieres», все тесты и правильные ответы будут опубликованы на сайтах стран-участниц спустя месяц после конкурса. В нашей стране они будут опубликованы 28 апреля 2014 года на сайте конкурса www.kangaroo.am.
Для дополнительной информации можете посетить сайт конкурса - www.kangaroo.am.
Эксклюзивный организатор конкурса «Кенгуру» в Армении и Арцахе – Образовательный фонд «Айб».
Конкурс «Кенгуру» проводится в Армении и НКР под патронажем Министерств образования и науки РА и НКР.