Նախագահ Բակո Սահակյանն աշխատանքային խորհրդակցություն է հրավիրել Հաղթանակի տոնի կապակցությամբ
Նախագահ Բակո Սահակյանն ապրիլի 22-ին աշխատանքային խորհրդակցություն է հրավիրել` նվիրված Հաղթանակի տոնի, Արցախի Հանրապետության պաշտպանության բանակի ու Շուշիի ազատագրման 22-րդ տարեդարձի տոնական միջոցառումների կազմակերպման ուղղությամբ տարվող աշխատանքներին եւ:հանրապետության հարավային թեւում իրականացվող մի շարք ծրագրերի ընթացքին:
Համապատասախան զեկույցներով հանդես են եկել շահագրգիռ կառույցների ղեկավարները:
Նախագահը կարեւորել է ծրագրերի պատշաճ կերպով իրականացումը` ընդգծելով, որ դրանց ցանկալի արդյունքները մեծապես կախված են ճիշտ մեկնարկից:
Երկրի ղեկավարը հանձնարարկաններ է տվել համապատասխան մարմիններին` աշխատանքների կազմակերպման ուղղությամբ:
Խորհրդակցությանը մասնակցում էին ԱԺ խոսնակ Աշոտ Ղուլյանը, փոխվարչապետ Արթուր Աղաբեկյանը, պաշտոնատար այլ անձինք: Այս մասին «ՆՏ»-ին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:

• 22-04-2014 16:09:58   |   |  Press release
On 22 April President Bako Sahakyan convoked a working consultation on issues related to organizing solemn events dedicated to the Victory Holiday, the Day of the Artsakh Republic Defense Army and the 22nd anniversary of Shoushi’s liberation as well as the process of implementing some projects being carried out in the southern wing of the republic.
Heads of interested structures delivered corresponding reports.
The President considered important proper realization of the programs underlining that their desirable results to a great extent depended on the right start.
The Head of the State gave corresponding instructions to the Government and heads of regional administrations on the organization of works.
Chairman of the NKR National Assembly Ashot Ghoulyan, vice-premier Arthur Aghabekyan and other officials partook in the consultation.