Նախագահ Սերժ Սարգսյանը աշխատանքային այցով կմեկնի Ռուսաստանի Դաշնություն
Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ, Հայաստանի շախմատային ֆեդերացիայի նախագահ Սերժ Սարգսյանը նոյեմբերի 6-ին աշխատանքային այցով կմեկնի Ռուսաստանի Դաշնություն՝ նույն օրը ներկա գտնվելու Մոսկվայում անցկացվող շախմատի աշխարհի 9-րդ չեմպիոն Տիգրան Պետրոսյանի հիշատակին նվիրված գրոսմայստերական մրցաշարին: Այն կրում է «Տաշիր» անվանումը: Մրցաշարը կազմակերպել են «Տաշիր գրուպ» ընկերությունը և Ռուսաստանի շախմատային ֆեդերացիան:
Սերժ Սարգսյանը նաև Տիգրան Պետրոսյանի հուշամրցաշարի կազմակերպական կոմիտեի նախագահն է: Այս մասին «ՆՏ»-ին հայտնեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ վարչությունից։

PRESIDENT DUE TO MAKE WORKING VISIT TO RUSSIAN FEDERATION
The President of the Republic of Armenia and the President of the Armenian Chess Federation, Serzh Sargsyan, is due to make a working visit to the Russian Federation on November 6 in order to attend a grandmaster tournament to be held in Moscow the same day dedicated to the memory of the 9th World Chess Champion Tigran Petrosian. The tournament bears the name Tashir and is organized by Tashir Group and the Russian Chess Federation.
Serzh Sargsyan is also the President of the Commission for Organization of the tournament in memory of Tigran Petrosian.