Նախագահ Սերժ Սարգսյանը աշխատանքային այցով կմեկնի Ռուսաստանի Դաշնություն
Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ, Հայաստանի շախմատային ֆեդերացիայի նախագահ Սերժ Սարգսյանը նոյեմբերի 6-ին աշխատանքային այցով կմեկնի Ռուսաստանի Դաշնություն՝ նույն օրը ներկա գտնվելու Մոսկվայում անցկացվող շախմատի աշխարհի 9-րդ չեմպիոն Տիգրան Պետրոսյանի հիշատակին նվիրված գրոսմայստերական մրցաշարին: Այն կրում է «Տաշիր» անվանումը: Մրցաշարը կազմակերպել են «Տաշիր գրուպ» ընկերությունը և Ռուսաստանի շախմատային ֆեդերացիան:
Սերժ Սարգսյանը նաև Տիգրան Պետրոսյանի հուշամրցաշարի կազմակերպական կոմիտեի նախագահն է: Այս մասին «ՆՏ»-ին հայտնեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ վարչությունից։

ПРЕЗИДЕНТ С РАБОЧИМ ВИЗИТОМ ОТПРАВИТСЯ В РОССИЙСКУЮ ФЕДЕРАЦИЮ
Президент Республики Армения, президент Федерации шахмат Армении Серж Саргсян 6 ноября с рабочим визитом отправится в Российскую Федерацию, где в тот же день будет присутствовать на проводимом в Москве гроссмейстерском турнире, посвященном памяти 9-го чемпиона мира по шахматам Тиграна Петросяна. Турнир носит название «Ташир», его организовали компания «Ташир груп» и Российская шахматная федерация.
Серж Саргсян также является председателем организационного комитета турнира памяти Тиграна Петросяна.