Թրծման նոր վառարանը կընդլայնի ԱՐՄԵՆԱԼ-ի արտադրանքի տեսականին
Երևան, 18 դեկտեմբերի 2014 թ. - Երևանի փայլաթիթեղագլանման ԱՐՄԵՆԱԼ գործարանը (մտնում է ալյումինի բնագավառում համաշխարհային առաջատար UC RUSAL կազմի մեջ) գործարկեց ալյումինե ժապավենի բարձրաջերմաստիճան թրծման Seco/Warwick ընկերության վառարանը: Միջանկյալ թրծման տեղամասի տեխնիկական վերազինումն անցկացվում է գործարանի արդիականացման «Ռազմավարություն 33 600 տոննա» ծրագրի շրջանակներում:
Նոր վառարանի թողունակությունը 2 անգամ բարձր է հին նմուշի վառարաններից: Բարձր արտադրողականության շնորհիվ  էլեկտրաէներգիայի տեսակարար ծախսը վերամշակման տվյալ հատվածում կնվազի 35-38%, որի հետևանքով ձեռնարկությունը տարեկան կտնտեսի 260-270 հազար դոլար: Նոր վառարանի ձեռքբերման, տեղափոխման և  տեղադրման համար ծախսվել է շուրջ 900 հազար դոլար:
«Seco/Warwick վառարանը էապես կրճատում է փայլաթիթեղի նախապատրաստվածքի ջերմային մշակման համար անհրաժեշտ ժամանակը: Դրա հետ մեկտեղ կատարելագործվում են փայլաթիթեղի ֆիզիկա-մեխանիկական հատկանիշները, ինչն ապահովում է արտադրանքի առավել լայն  տեսականու թողարկումը», - ասաց ԱՐՄԵՆԱԼ-ի տեխնիկական տնօրեն Իգոր Կոկարևը:

Новая печь отжига расширит диапазон продукции АРМЕНАЛа
Ереван, 18 декабря 2014 года. – Ереванский фольгопрокатный завод АРМЕНАЛ (входит в состав лидера мировой алюминиевой отрасли ОК РУСАЛ) ввел в эксплуатацию высокотемпературную печь отжига алюминиевой ленты фирмы Seco/Warwick. Техническое перевооружение участка промежуточного отжига проводится в рамках программы модернизации завода “Стратегия 33 600 тонн”.
Пропускная способность новой печи в 2 раза выше печей старого образца. Вследствие высокой производительности удельный расход электроэнергии на данном переделе снизится на 35-38%, за счет чего предприятие в год сэкономит 260-270 тысяч долларов. На приобретение, транспортировку и монтаж новой печи затрачено около 900 тысяч долларов.
- Печь Seco/Warwick значительно сокращает время, необходимое для термической обработки фольговой заготовки. При этом совершенствуются физико-механические свойства фольги, что обеспечит выпуск более широкого диапазона товарной продукции, - сказал технический директор АРМЕНАЛа Игорь Кокарев.