Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանի շնորհավորական ուղերձը ԼՂՀ արհմիությունների ֆեդերացիայի 3-րդ համագումարի մասնակիցներին
• 24-12-2014 13:11:50   |   |  Մամլո հաղորդագրություն
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը դեկտեմբերի 24-ին ուղերձ է հղել ԼՂՀ արհմիությունների ֆեդերացիայի 3-րդ համագումարի մասնակիցներին:
<< Համագումարի հարգելի մասնակիցներ,
Ողջունում եմ ձեզ եւ շնորհավորում ԼՂՀ արհմիությունների ֆեդերացիայի 3-րդ համագումարի մեկնարկի ու կազմակերպության 10-ամյակի կապակցությամբ: Մաղթում եմ բոլորիդ հաջող ու արդյունավետ աշխատանք:
Գոհունակությամբ պետք է նշենք, որ այս բոլոր տարիների ընթացքում արհմիությունների ֆեդերացիան կարողացել է կայանալ եւ կատարել ծավալուն աշխատանք` իրականացնելով իրեն վերապահված գործառույթները: Մենք կառուցում ենք ժողովրդավարական պետություն եւ քաղաքացիական հասարակություն, որի առանցքում մարդն է, նրա իրավունքներն ու ազատությունները: Եվ այս գործում մեծ է նաեւ արհմիությունների ֆեդերացիայի դերակատարությունը:
Աշխատավորների օրինական շահերի պաշտպանությանը, նրանց սոցիալական հարցերի լուծմանը, գործատուների հետ հարաբերությունների կարգավորմանն ուղղված ձեր գործունեությունը կարեւոր է ու պահանջված:  Մենք ակնկալում ենք, որ այդ աշխատանքները կլինեն ավելի ակտիվ ու համակարգված` ընդլայնելով ու խորացնելով համագործակցությունը տարբեր կազմակերպությունների հետ` ինչպես մեր պետության ներսում, այնպես էլ նրա սահմաններից դուրս:
Արցախի իշխանությունները շահագրգռված են եւ շարունակելու են հնարավորինս աջակցել ձեր աշխատանքներին, քանի որ բնակչության սոցիալ-կենցաղային պայմանների բարելավումը, ժողովրդի կենսամակարդակի բարձրացումը, նոր աշխատատեղերի ստեղծումն այն հիմնական խնդիրներից են, որոնց լուծմանն են ուղղված մեր բոլոր ջանքերը:
Թանկագին բարեկամներ,
Օգտվելով առիթից` ուզում եմ շնորհավորել ձեր գալիք Նոր տարին ու Սուրբ Ծնունդը եւ մաղթել խաղաղություն, քաջառողջություն ու բարօրություն ձեզ, ձեր հարազատներին եւ մերձավորներին>>: Այս մասին «ՆՏ»-ին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:

On 24 December Artsakh Republic President Bako Sahakyan sent an address to the participants of the NKR Federation of Trade Unions' 3rd congress
• 24-12-2014 13:11:50   |   |  Press release
On 24 December Artsakh Republic President Bako Sahakyan sent an address to the participants of the NKR Federation of Trade Unions' 3rd congress.
"Dear participants of the congress,
I welcome and congratulate you on launching the NKR Federation of Trade Unions' 3rd congress and the 10th anniversary of the organization. I wish all of you successful and productive work.
We are pleased to point out that during all those years the NKR Federation of Trade Unions has become an established organization and accomplished extensive work within its field of activities. We are building a democratic state and civil society with human being, his and her rights and freedoms as its cornerstones. The NKR Federation of Trade Unions also has its substantial role to play in this process.
Your activity aimed at protecting the employees' legitimate interests, solving their social  issues, regulating the relationships with the employers is significant and demanded. We expect these activities to be more active and systematic expanding and deepening cooperation with various organizations both within our state and beyond its borders.
The Artsakh authorities are interested and will do their best to support your work as the improvement of social conditions of the population, raising the nation's living standards, creating new workplaces are the key issues which we try to solve.
Dear friends,
Taking the opportunity I would like to congratulate you on the coming New Year and Christmas and wish peace, robust health and prosperity to you, your families and friends."