“Առողջապահություն և Դեղագործություն” EXPO 2015 14-րդ միջազգային մասնագիտացված ցուցահանդես
Առողջապահության թեման բոլոր ժամանակներում եղել է և կլինի արդիական: Ասում են`"առողջ մարմնում առողջ հոգի": Եթե այս ասացվածքը դիտարկենք մեր երկրի ենթատեքստում, ապա մենք ենթադրում ենք, որ "առողջ հոգին", այսինքն` մեր առողջապահական համակարգը, պետք է լինի "առողջ մարմնում", այսինքն` մեր "առողջ" երկրում: Ելնելով այս դրույթից, LOGOS EXPO Center  ցուցահանդեսային ընկերությունը և ՀՀ.առողջապահության նախարարությունը մարտի 27-ից 29-ը կանցկացնեն 14-րդ միջազգային մասնագիտացված ցուցահանդեսը` "Առողջապահություն և Դեղագործություն EXPO 2015" :
“Առողջապահություն և դեղագործություն  EXPO  2015”  ցուցահանդեսը ուղղված է բժշկական կենտրոնների ղեկավարների, գիտաշխատողների, ներդրողների, ձեռնարկատերերի, ինչպես նաև բժշկական ապրանքների և ծառայությունների շուկայում աշխատող մասնագետների այցելությանը: “Առողջապահություն և դեղագործություն  EXPO 2015” ցուցահանդեսը` դա բացառիկ հնարավորություն է լսել բժշկության տարբեր ոլորտների առաջատար մասնագետների կարծիքը և խորհուրդները, գտնել տեղական առողջապահության տարբեր ոլորտներում այսօրվա պրակտիկայով թելադրված խնդիրները լուծելու ուղիներ:
Ցուցահանդեսի շրջանակներում կանցկացվեն սեմինարներ, կլոր սեղաններ և շնորհանդեսներ: Վերը  նշվածը կնպաստի նոր գործընկերների ձեռքբերմանը,  ակտիվ զարգացմանը և բոլոր մասնակիցների միջև կապերի  ամրապնդմանը և լայնացմանը:
Վերջին տարիների ընթացքում նկատելի է ցուցահանդեսային տարածքի 50% աճ: Ցուցահանդեսին ներկայացված են 80-ից ավել մասնակիցներ, որոնց  30%-ը  արտասահմանյան ընկերութուններն են` Ռուսաստանից, Բելարուսիայից, Իրանից, Գերմանիայից, Հունգարիայից, Չինաստանից, Ղազախստանից, Իսրաելից: Այս կերպ, ցուցահանդեսի մասնակիցները և այցելուները հնարավորություն են ստանում ծանոթանալ արտասահմանյան ընկերությունների պրոֆեսիոնալ ձերքբերումներին, ինչը նշանակում է ետ  չմնալ բժշկության և զարգացման միջազգային տեմպերից:
Այս տարվա ցուցահանդեսի առանձնահատկությունն է տեղական և արտասահմանյան ընկերությունների կողմից ներկայացված բժշկական սարքավորումների մեծ քանակությունը, ինչպես նաև այս տարի առաջին անգամ ցուցահանդեսի շրջանակներում անցկացվում է մասնագիտացված ատամնաբուժական ցուցահանդես, որը կանցկացվի ցուցահանդեսային համալիրի առաջին հարկում:
Այս ամենը և ավելին դառնում է իրագործելի “Առողջապահություն և դեղագործություն EXPO 2015 ցուցահանդեսի շրջանակներում:
Հիմնական թեմատիկ բաժիններն են.
1. Կանխարգելման բժշկություն
2. Կլինիկական բժշկություն
3. Ստոմատոլոգիա
4. Դեղագործություն
5. Ախտորոշում
6. Մայրություն և մանկություն
7. Բժշկական սարքավորումներ
8. Հիգիենա
Ցուցահանդեսի  շրջանակներում կանցկացվեն.
Վարպետաց դասեր
Վիդեոցուցադրություններ
Բուժիչ կոսմետիկական գործընթացներ
Դեմքի և մարմնի մաշքի խնամքի ծրագրեր
Կլոր սեղաններ
Սեմինարներ
Ցուցահանդեսի նպատակները.
1. Ապրանքների, ծառայությունների ներկայացում
2. Նոր գործնական հարաբերությունների հաստատում
Ցուցահանդեսի անցկացման վայրըª ք. Երևան, §Yerevan EXPO¦ ցուցահանդեսային համալիր  Հ.Հակոբյան 3 (Մերգելայն ինստիտուտի տարածք) հասցեյով
Ցուցահանդեսի բացման պաշտոնական արարողությունը կկայանա` մարտի 27-ին ժ.12:00
Ցուցահանդեսի փակման պաշտոնական արարողությունը կկայանա` մարտի 29-ին  ժ. 17:00
Ցուցահանդեսի մասնակիցներն ենª տարբեր բժշկական ուղվածությամբ տեղական և  խոշոր արտասահմանյան ընկերությունների ներկայացուցիչներ:

“Здравоохранение и фармация EXPO 2015” 14-ая международная специализированная выставка
Есть поговорка: "В здоровом теле здоровый дух". Если рассмотреть эту фразу в контексте нашей страны, то мы подразумеваем, что "здоровый дух ", то есть наша здравоохранительная система должна быть и в "здоровом теле", то есть в нашей "здоровой" стране. Исходя из данного контекста, LOGOS EXPO Center и Министeрство Здравоохранения Республики Армения, с 27  по 29 марта  2015г. проводят 14-ую международную специализированную выставку  “Здравоохранение и фармация EXPO 2015”.
Традиционно, в рамках выставки, отдельным павильоном на первом этаже будут представлены стоматологические компании (оборудование,клиники,стом.центры и т.д)
В рамках выставки пройдет Международный стоматологический форум “Стоматология ХХI – века”, где с докладами выступят именитые лектора из Израиля, Швейцарии, России, Кореи, Германии. В программу конгресса включены так-же разные мастер-классы. Организатор Международного стоматологического форума- компания “Стом-Лайн”
Выставка  “Здравоохранение и фармация EXPO 2015” - самая крупная выставка в области здравоохранения, ориентирована на посещение руководителей медицинских учреждений, научных сотрудников, практикующих врачей, а также инвесторов, предпринимателей, специалистов, работающих на рынке медицинских товаров и услуг. Выставка “Здравоохранение и фармация EXPO 2015” – это уникальная возможность услышать мнения и рекомендации ведущих специалистов в различных областях медицины, наметить пути решения задач, наиболее остро поставленных сегодняшней практикой во всех областях отечественного здравоохранения.
В рамках выставки будут проведены семинары, круглые столы, презинтации. Отмеченное будет способствовать поиску новых деловых партнеров, активному развитию и расширению контактов между всеми участниками выставки.
На выставке будут представлены более 80 участников, 30%  которых зарубежные компании из России, Беларусии, Ирана, Венгрии, Германии, Китая, Израиля, Казахстана. Таким образом, участники и посетители выставки получают возможность ознакомиться с профессиональными достижениями иностранных компаний, а значит, не отставать от мировых темпов развития медицины, фармацевтики и стоматологии.
Отличительная особенность выставки этого года в том, что здесь представленно большое колличество медицинской техники как местных, так и зарубежных компаний, а также  отдельным повильоном будут представленны стоматологические компании.
Все это и многое другое становится возможным на выставке “Здравоохранение и фармация EXPO 2015”.
Основные тематические разделы:
1. Профилактическая медицина
2. Клиническая медицина
3. Стоматология
4. Фармация
5. Диагностика
6. Материнство и детство
7. Медицинское и лабораторное оборудование
8. Гигиена
В рамках выставки пройдут:
Мастер-классы
Видео-показы
Лечебные и косметические процедуры
Программа ухода за кожей лица и тела
Круглые столы
Семинары
Цель выставки:
Представление медицинских товаров и услуг
Установление новых деловых контактов
Место проведения выставки – г. Ереван, новый выставочный комплекс “Ереван экспо” ул.А.Акопяна 3 (на территории Мергелян института)
Время проведения выставки – с 27 по 29 марта  2015г
Официальная церемония открытия – 27 марта в 12:00.
Официальная церемония закрытия состоится 29 марта в 17:00.
Участниками выставки являются крупные медицинские центры, фармацевтические компании, производители и поставщики медицинского оборудования как местных, так и  иностранных компаний.