ՊրոԿրեդիտ Բանկը ստացել է ISO/IEC 27001:2013 ստանդարտին համապատասխանության մասին վկայագիրը
07.04.2015թ. ՊրոԿրեդիտ Բանկը ստացել է Certification International UK Limited ընկերության կողմից տրված ISO/IEC 27001:2013 ստանդարտին համապատասխանության մասին վկայագիրը:Հավաստագրման նպատակն է՝ բարելավել տեղեկատվության անվտանգության համակարգի համապատասխանությունը սահմանված ստանդարտներին և քաղաքականություններին: Աուդիտորական ստուգման արդյունքների համաձայն, ՊրոԿրեդիտ Բանկն ամբողջապես բավարարում է տեղեկատվության անվտանգության կառավարման համակարգին ներկայացվող բոլոր պահանջներին: Վկայագիրը տրված է 3 տարի ժամկետով:
Սա ևս մեկ քայլ է դեպի առավել ապահով և անվտանգ համագործակցություն Բանկի հաճախորդների և շահագրգիռ կողմերի հետ: Մեր գործընկերները, բաժնետերերը և հաճախորդները կարող են համոզված լինել, որ Բանկի տեղեկատվական ակտիվները պաշտպանված են, իսկ անվտանգության ռիսկը հասցված է նվազագույն մակարդակի:
Բանկի Տեղեկատվության անվտանգության պատասխանատու Վահան Մարկարովն ասաց. «Բանկը հանդիսանում է ՊրոԿրեդիտ Խմբի անդամ, և բոլոր ՊրոԿրեդիտ բանկերում ներքին և արտաքին բոլոր ընթացակարգերը մշակվում են ՊրոԿրեդիտ Հոլդինգում կիրառվող ընդհանուր ստանդարտների համաձայն: Այդ կանոնակարգերում հատուկ ուշադրություն է դարձվում տեղեկատվության անվտանգության խնդիրներին: Հիմք ընդունելով դա՝ մենք որոշակի փոփոխություններ ենք կատարել մեր գործող ներքին քաղաքականությունների և ընթացակարգերի մեջ, մշակել ենք մի քանի նոր ընթացակարգեր և կիրառել ենք այդ փոփոխությունները մեր գործընթացներում: ISO/IEC 27001:2013 վկայագիրը ստանալն էլ ավելի վստահելի է դարձնում բանկային գործունեությունը տեղեկատվության անվտանգության առումով»:
Մեր հաճախորդների և գործընկերների տեղեկատվության անվտանգությունը ՊրոԿրեդիտ Բանկի համար եղել է և մշտապես կլինի առաջնային կարևորության հարց: Այս վկայագիրը ևս մեկ անգամ վկայում և ապացուցում է այն, որ Բանկը հուսալի գործընկեր է:
Հայաստանի ՊրոԿրեդիտ Բանկի մասին
Հայաստանում ՊրոԿրեդիտ Բանկը սկսել է իր գործունեությունը 2008թ. փետրվարի 5-ին: Այն հանդիսանում է միջազգային ՊրոԿրեդիտ խմբի անդամ, որիգործունեությունը ղեկավարվում է Գերմանիայում գտնվող ՊրոԿրեդիտ Հոլդինգի կողմից: Խումբը գործում է Արևելյան Եվրոպայում, Լատինական Ամերիկայում և Գերմանիայում: ՊրոԿրեդիտ Հոլդինգը և Գերմանիայի ՊրոԿրեդիտ Բանկը վերահսկվում են Գերմանիայի ֆինանսական վերահսկողության մարմնի (BaFin) կողմից, որը մեծապես կարևորում է ՊրոԿրեդիտ ընկերությունների հուսալիությունն ու կայունությունը: Հայաստանի ՊրոԿրեդիտ Բանկը 100% արտասահմանյան կապիտալով բանկ է, որը տրամադրում է ֆինանսական ծառայությունների ամբողջ փաթերը և որի ուշադրության կենտրոնում է փոքրևմիջինձեռնարկությունների զարգացումը, ինչպես նաև բնակչության մոտ խնայողական մշակույթի տարածումը:

ProCredit Bank is certified with ISO/IEC 27001:2013 standard compliance certificate
On 07.04.2015 ProCredit Bank received certificate on compliance with ISO/IEC 27001:2013 standards by Certification International UK Limited. The aim of certification is to upgrade the information security system compliance to the defined standards and policies. According to the audit check-up ProCredit Bank fully corresponds to all requirements of information security management system.The Certificate is issued for 3 years.
This is another step forward to more safe and secure cooperation both with Bank’s customers and stakeholders. Our partners, shareholders and customers can be sure that the Bank’s information assets are protected and the security risk exposure is minimized.
Vahan Markarov, the Information Security officer of the Bank told: “ProCredit Bank is a member of ProCredit Group, and all the internal and external procedures are developed according to ProCredit Holding general standards in all ProCredit Banks. In these regulations information security issues are emphasized. So based on this we have made some changes in our current internal policies and procedures, elaborated several new procedures and have applied these updates on our processes.  Receiving ISO/IEC 27001:2013 certificate is a step forward towards more trustworthy bankingin terms of information security”.
Our customers’ and partners’ information security has been and will always be a high priority for ProCredit Bank.  This certificate proves it another time and is another evidence of being a reliable partner Bank for a business.
About ProCredit Bank Armenia
ProCredit Bank began its operations in Armenia on 5 February 2008 and is part of the international ProCredit group, which is led by ProCredit Holding based in Germany and operates in 11 banks in Eastern Europe and institutions in Latin America as well as in Germany. Both ProCredit Holding and ProCredit Bank Germany are supervised by the German Financial Supervisory Authority (BaFin), which underscores the reliability and stability of the ProCredit institutions. ProCredit Bank Armenia is a fully-fledged bank with 100% foreign capital, focused on the development of small and medium-sized enterprises, as well as on the promotion of a savings culture among the population.