Նախագահ Սերժ Սարգսյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Մայա Պլիսեցկայայի մահվան կապակցությամբ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը ցավակցական հեռագիր է հղել կոմպոզիտոր, ԽՍՀՄ ժողովրդական արտիստ Ռոդիոն Շչեդրինին տիկնոջ՝ Մայա Պլիսեցկայայի մահվան կապակցությամբ:
«Մեծ ցավով և խորը վշտով տեղեկացա բալետի աշխարհահռչակ պարուհու՝ անկրկնելի և հրաշալի Մայա Պլիսեցկայայի մահվան մասին:
Նրա կերտած անկրկնելի կերպարներն ընդմիշտ կմնան բոլոր սերունդների հանդիսատեսների հիշողության մեջ: Մեծ է կորստյան ցավը, և մենք սգում ենք Ձեզ հետ միասին:
Խորին ցավակցություն եմ հայտնում Ձեզ, Ձեր հարազատներին, մերձավորներին և Մայա Պլիսեցկայայի տաղանդի բազմամիլիոն երկրպագուներին»,-ասված է Հանրապետության Նախագահի ցավակցական հեռագրում:

Президент направил телеграмму соболезнования в связи с кончиной Майи Плисецкой
Президент Серж Саргсян направил телеграмму соболезнования композитору, народному артисту СССР Родиону Щедрину в связи с кончиной его супруги – Майи Плисецкой.
«С великой болью в сердце и глубоким прискорбием узнал о кончине прославленной балерины – неподражаемой и великолепной Майи Плисецкой.
Созданные ею неповторимые образы навсегда останутся в памяти зрителей всех поколений. Тяжела боль утраты, и мы скорбим вместе с Вами.
Выражаю глубокое соболезнование Вам, Вашим родным, близким и многомиллионным поклонникам таланта Майи Михайловны», - говорится в телеграмме соболезнования Президента Республики.