Արցախում են առաջին հայ-իրանական համատեղ վավերագրական-գեղարվեստական ֆիլմի ռեժիսոր Անահիտ Աբադին եւ ֆիլմի տնօրեն Ռուբինա Ղազարյանը
• 13-07-2015 16:18:27   |   |  Մամլո հաղորդագրություն
Նախագահ Բակո Սահակյանը հուլիսի 13-ին ընդունել է Արցախում նկարահանվող առաջին հայ-իրանական համատեղ վավերագրական-գեղարվեստական ֆիլմի ռեժիսոր Անահիտ Աբադին եւ ֆիլմի տնօրեն Ռուբինա Ղազարյանին:
Երկրի ղեկավարը կարեւորել է այս նախաձեռնությունը՝ Արցախի մասին տարբեր արժեքավոր նյութերի պատրաստման եւ լայն հանրությանը ներկայացման տեսանկյունից, նշելով, որ այն կնպաստի մեր հանրապետությունում մշակույթի զարգացման գործին:

Бако Саакян принял режиссера первого совместного армяно-иранского документально-художественного фильма, съемки которого проходят в Арцахе, Анаит Абад и директора картины Рубину Газарян
• 13-07-2015 16:18:27   |   |  Пресс-релизы
13 июня Президент Республики Арцах Бако Саакян принял режиссера первого совместного армяно-иранского документально-художественного фильма, съемки которого проходят в Арцахе, Анаит Абад и директора картины Рубину Газарян.
Глава государства подчеркнул важность данного начинания в контексте подготовки различных ценных сведений об Арцахе и представления их широкой публике, отметив, что картина окажет позитивное воздействие на развитие культуры в нашей республике.