Նոր նշանակումներ ԼՂՀ ՊԲ-ում
Նախագահ Բակո Սահակյանը ստորագրել է հրամանագիր, համաձայն որի՝ գեներալ-մայոր Միքայել Արզումանյանը նշանակվել է ԼՂՀ պաշտպանության բանակի N 19916 զորամասի հրամանատարի առաջին տեղակալ` ազատվելով ԼՂՀ պաշտպանության բանակի N 32964 զորամասի հրամանատարի պաշտոնից։
Նախագահի ստորագրած մեկ այլ հրամանագրով՝ գնդապետ Մասիս Միքայելյանը ազատվել է ԼՂՀ պաշտպանության բանակի N 19916 զորամասի հրամանատարի տեղակալի պաշտոնից։
Նույն օրը երկրի ղեկավարը ստորագրել է հրամանագիր գնդապետ Բորիս Դավիդովին ԼՂՀ պաշտպանության բանակի N 19916 զորամասի հրամանատարի տեղակալ նշանակելու մասին` կնքելով պայմանագիր հինգ տարի ժամկետով։
Համաձայն մեկ այլ հրամանագրի՝ գնդապետ Ալեքսանդր Գրիգորյանը նշանակվել է ԼՂՀ պաշտպանության բանակի N 32964 զորամասի հրամանատար` կնքելով պայմանագիր հինգ տարի ժամկետով։

• 27-07-2015 18:38:53   |   |  Press release
President Bako Sahakyan signed a decree according to which major-general Miqayel Arzumanyan was appointed first deputy commander of the NKR Defense Army's military unit N 19916 releasing him from the post of the commander of the NKR Defense Army's military unit N 32964.
According to another Presidential decree colonel Masis Miqayelyan was released from the post of the deputy commander of the NKR Defense Army's military unit N 19916.
On the same day the Head of the State signed a decree on appointing colonel Boris Davidov deputy commander of the NKR Defense Army's military unit N 19916 signing a contract for five years.
According to another decree colonel Alexander Grigoryan was appointed commander of the NKR Defense Army's military unit N 32964 signing a contract for five years.