Նոր նշանակումներ ԼՂՀ ՊԲ-ում
Նախագահ Բակո Սահակյանը ստորագրել է հրամանագիր, համաձայն որի՝ գեներալ-մայոր Միքայել Արզումանյանը նշանակվել է ԼՂՀ պաշտպանության բանակի N 19916 զորամասի հրամանատարի առաջին տեղակալ` ազատվելով ԼՂՀ պաշտպանության բանակի N 32964 զորամասի հրամանատարի պաշտոնից։
Նախագահի ստորագրած մեկ այլ հրամանագրով՝ գնդապետ Մասիս Միքայելյանը ազատվել է ԼՂՀ պաշտպանության բանակի N 19916 զորամասի հրամանատարի տեղակալի պաշտոնից։
Նույն օրը երկրի ղեկավարը ստորագրել է հրամանագիր գնդապետ Բորիս Դավիդովին ԼՂՀ պաշտպանության բանակի N 19916 զորամասի հրամանատարի տեղակալ նշանակելու մասին` կնքելով պայմանագիր հինգ տարի ժամկետով։
Համաձայն մեկ այլ հրամանագրի՝ գնդապետ Ալեքսանդր Գրիգորյանը նշանակվել է ԼՂՀ պաշտպանության բանակի N 32964 զորամասի հրամանատար` կնքելով պայմանագիր հինգ տարի ժամկետով։

• 27-07-2015 18:38:53   |   |  Пресс-релизы
Президент Бако Саакян подписал указ, согласно которому генерал-майор Микаел Арзуманян назначен первым заместителем командующего воинской части N 19916  Армии обороны НКР, будучи освобожденным от должности командующего воинской части  N 32964 Армии обороны НКР.
Другим указом Президента, полковник Масис Михаелян освобожден от должности заместителя командующего воинской части N 19916  Армии обороны НКР.
В тот же день глава государства подписал указ о назначении полковника Бориса Давидова заместителем командующего воинской части N 19916 Армии обороны НКР, заключив договор сроком на 5 лет.
Согласно другому указу, полковник Александр Григорян назначен командующим воинской части  N 32964 Армии обороны НКР, заключив договор сроком на 5 лет.