Վարդենիսի Ոսկե Հասկ փառատոնը կխթանի Վարդենիսում փոքր բիզնեսի զարգացումը։
2015 թ․ սեպտեմբերի 6-ին Հայրենիքի Զարգացման Նախաձեռնություն Հիմնադրամը (ՀԶՆՀ), Վարդենիսի քաղաքապետարանի, Ջինիշյան hիշատակի հիմնադրամի, Վորլդ վիժն Հայաստանի և Վարդենիս համայնքի զարգացման հիմնադրամի հետ համատեղ, կազմակերպում է արդեն երկրորդ ամենամյա Վարդենիսի Ոսկե Հասկ փառատոնը՝ նպատակ ունենալով խթանել Վարդենիսում փոքր բիզնեսի զարգացումը։ Միջոցառմանը ֆինանսական աջակցություն են ցուցաբերել Ջինիշյան հիշատակի հիմնադրամը, Վորլդ Վիժն Հայաստանը և ՀՀ Կենտրոնական բանկը:
Ոսկե Հասկ փառատոնը դարձել է ամենամյա փառատոն, որն իրականացվում է տեղական համայնքի զգալի ներգրավմամբ։ Արդյունքում, տեղացիներն ուսումնասիրում են իրենց արտադրանքի ներուժը և սովորում, թե ինչպես իրացնել իրենց արտադրանքը շուկայում՝ այդպիսով խթանելով տեղի տնտեսական զարգացումը:
Սեպտեմբերի 6-ին միացեք մեզ Վարդենիսում՝ համտեսելու զանազան կերակրատեսակներ և գնելու հայ արհեստավորների պատրաստած գեղեցիկ ձեռագործ աշխատանքներ, որոնց թվում են նաև ՀԶՆՀ գործընկերներ Վարդենիսի կարը և Վարդենիսի քարե փորագրությունը:
ՀԶՆՀ-ն սոցիալական կառույց է, որի նպատակն է նպաստել կայուն տնտեսական զարգացմանը՝ ստեղծելով աշխատատեղեր հայկական համայնքներում: ՀԶՆՀ-ն տնտեսական զարգացման խթանման նպատակով կազմակերպում և իրականացնում է տարբեր փառատոններ Երևան քաղաքից դուրս: Լրացուցիչ տեղեկությունների համար դիմել Անի Բերբերյանին՝ pr@hdif.org էլ. հասցեով կամ 077 569644 հեռախոսահամարով:

Golden Wheat festival to promote SMALL BUSINESS IN THE VARDENIS REGION
Yerevan, Armenia - On September 6, 2015 Homeland Development Initiative Foundation (HDIF) in partnership with Vardenis Municipality, Jinishian Memorial Foundation, World Vision Armenia, and Vardenis Community Development Foundationis organizing the second annual Golden Wheat Festival in Vardenis with the purpose of promoting small business development in the Vardenisregion. The event has received financial support from the Jinishian Memorial Foundation, World Vision Armenia andCentral Bank of Armenia.
The Golden Wheat Festival has become an annual festival implemented with the significant involvement of the local community. As a result, local people explore the market potential for their goods and learn to market them, thus boosting local economic development.
Come to Vardenis on September 6th to taste many wonderful local foods and purchase beautiful crafts made by local artisans, among them HDIF’s partners Vardenis Sewing and Vardenis Stone Carving.
Homeland Development Initiative Foundation (HDIF) is a social enterprise which promotes sustainable economic development by creating job opportunities in Armenian communities.HDIForganizes and implements different festivals in Armenia with the purpose of promoting economic development outside the capital Yerevan.