ԼՂՀ ԱԳ նախարարը և ԵԱՀԿ դեսպան Անջեյ Կասպշիկին քննարկել են շփման գծում տիրող իրավիճակը
Սեպտեմբերի 3-ին Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Կարեն Միրզոյանն ընդունել է ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ դեսպան Անջեյ Կասպշիկին:
Կողմերը մտքեր են փոխանակել մի շարք հարցերի շուրջ, այդ թվում՝ Լեռնային Ղարաբաղի և Ադրբեջանի զինված ուժերի շփման գծում տիրող իրավիճակի և ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչի գրասենյակի կողմից իրականացվող դիտարկումների վերաբերյալ:
ԼՂՀ ԱԳՆ տեղեկատվության և  հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից հայտնում են, որ երկուստեք ընդգծվել է շփման գծում կայունության պահպանման, հրադադարի ռեժիմի հարգման ու ամրապնդման անհրաժեշտությունը՝ իրավիճակի հետագա սրումը կանխելու նպատակով։

NKR Foreign Minister Received Personal Representative of the OSCE CiO
On September 3, Minister of Foreign Affairs of the Nagorno Karabakh Republic Karen Mirzoyan received Personal Representative of the OSCE Chairman-in-Office Ambassador Andrzej Kasprzyk.
The sides exchanged opinions on a range of issues, including the current situation on the Line of Contact between the armed forces of Nagorno Karabakh and Azerbaijan and monitoring, conducted by the Office of the Personal Representative of the OSCE Chairman-in-Office.
Parties to the meeting emphasized the necessity of preserving stability on the Line of Contact, respecting and strengthening the ceasefire regime with the aim of preventing further escalation of the situation.