ԼՂՀ ԱԳ նախարարը և ԵԱՀԿ դեսպան Անջեյ Կասպշիկին քննարկել են շփման գծում տիրող իրավիճակը
Սեպտեմբերի 3-ին Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Կարեն Միրզոյանն ընդունել է ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ դեսպան Անջեյ Կասպշիկին:
Կողմերը մտքեր են փոխանակել մի շարք հարցերի շուրջ, այդ թվում՝ Լեռնային Ղարաբաղի և Ադրբեջանի զինված ուժերի շփման գծում տիրող իրավիճակի և ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչի գրասենյակի կողմից իրականացվող դիտարկումների վերաբերյալ:
ԼՂՀ ԱԳՆ տեղեկատվության և  հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից հայտնում են, որ երկուստեք ընդգծվել է շփման գծում կայունության պահպանման, հրադադարի ռեժիմի հարգման ու ամրապնդման անհրաժեշտությունը՝ իրավիճակի հետագա սրումը կանխելու նպատակով։

Министр иностранных дел НКР принял Личного представителя Действующего председателя ОБСЕ
3 сентября министр иностранных дел  Нагорно-Карабахской Республики Карен Мирзоян принял Личного представителя Действующего председателя ОБСЕ посла Анджея Каспшика.
Стороны обменялись мнениями по ряду вопросов, включая ситуацию на линии соприкосновения вооруженных сил Нагорного Карабаха и Азербайджана, а также мониторинги, проводимые офисом Личного представителя Действующего председателя  ОБСЕ.
Собеседники подчеркнули необходимость сохранения стабильности на линии соприкосновения, соблюдения и укрепления режима прекращения огня с целью предотвращения дальнейшей эскалации ситуации.