Բելգիայի Թագավորության խորհրդարանականներն Արցախում են
Սեպտեմբերի 10-ին Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Կարեն Միրզոյանն ընդունել է Բելգիայի Թագավորությունից ժամանած խորհրդարանականներին, որոնք Արցախ են ժամանել ՀՅԴ Եվրոպայի Հայ Դատի Հանձնախմբի նախագահ Գասպար Կարամպետյանի ուղեկցությամբ։
Արցախի արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավարը ողջունել է պատվիրակության անդամներին և ընդգծել նման այցելությունների կարևորությունը խորհրդարանական դիվանագիտության շրջանակներում համագործակցության հաստատման և խորացման առումով։
Հյուրերի խնդրանքով Կարեն Միրզոյանը մանրամասն անդրադարձ է կատարել ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման գործընթացի ներկա փուլին, կարևորելով ԼՂՀ լիարժեք մասնակցությունը բանակցային գործընթացում, որպես վերջնական կարգավորմանը հասնելու առանցքային գրավական։
ԼՂՀ ԱԳՆ-ից հայտնում են՝ Կարեն Միրզոյանը նաև ներկայացրել է Արցախում ժողովրդավարական զարգացումներն ու պետականաշինության գործընթացը, ընդգծելով, որ իշխանություններն ու ժողովուրդը միասնական են անկախ ժողովրդավարական պետականություն կառուցելու իրենց ձգտումներում։

The NKR Minister of Foreign Affairs Received Parliamentarians of the Kingdom of Belgium
On September 10, Minister of Foreign Affairs of the Nagorno Karabakh Republic Karen Mirzoyan received parliamentarians of the Kingdom of Belgium, who arrived in Artsakh, accompanied by European Armenian Federation for Justice and Democracy (EAFJD) President Kaspar Karampetian.
Artsakh Foreign Minister welcomed the members of the delegation and stressed the importance of such visits in the establishment and deepening of cooperation in the framework of parliamentary diplomacy.
At the request of the guests, Karen Mirzoyan presented in detail the current stage of the Azerbaijani-Karabakh conflict settlement. He emphasized the importance of full-fledged participation of the NKR in the negotiation process as the main guarantee in reaching a final settlement of the conflict.
Karen Mirzoyan stressed the importance of the processes of state-building and democratization in Artsakh, noting that the people and authorities are united in their aspiration to build an independent democratic state.