Պակիստանում մահապարտն իրեն պայթեցրել է դատարանում. կան զոհեր և վիրավորներ
Պակիստանյան Հայբեր-Պախտուվա նահանգում դատարանի մոտակայքում մահապարտի հարձակման հետևանքով զոհվել է 10 մարդ, ևս 10-ից ավելին ստացել են վնասվածքներ: korrespondent.net-ի փոխանցմամբ՝ ոստիկանները մահապարտին բռնել են դատարանի շրջակայքում, երբ նա փորձել է մուտք գործել լսումների ժամանակ, բացել կրակ, որի արդյունքում նրա վրա եղած պայթուցիկ սարքը պայթել է:
Զոհվածների թվում երկու ոստիկան կա, իսկ տարածքում եղած մեքենաներն ամբողջությամբ այրվել են: Ականատեսների խոսքերով՝ պայթյունից հետո լսվել են կրակոցների ձայներ:
Հարձակման պատասխանատվությունն իրենց վրա են վերցրել պակիստանյան թալիբները, որոնք 2007 թվականից զինվածպայքար են տանում Պակիստանի կառավարության դեմ՝ պահանջելով իսլամական օրենքներում ներդնել խիստ մեկնաբանություններ:

В Пакистане смертник взорвался в суде: десять жертв
В пакистанской провинции Хайбер-Пахтува при атаке смертника около суда погибли 10 человек, еще более 10 получили ранения. Как сообщают местные СМИ, полицейские перехватили смертника у ворот суда, когда он пытался туда войти во время слушаний, и открыли огонь, в результате чего взрывное устройство, которое было на нем, сдетонировало.
Среди погибших – двое полицейских. По словам очевидцев, после взрыва раздавались звуки перестрелки. В результате взрыва загорелись находящиеся по близости автомобили.
Ответственность за нападение взяли на себя пакистанские талибы, которые ведут вооруженную борьбу против правительства Пакистана с 2007 года, требуя введения строгой интерпретации исламского права.
Как сообщал Корреспондент.net, недавно в результате подрыва террориста-смертника на велосипеде близ грузовика сил безопасности в пакистанском городе Кветта погибли по меньшей мере девять человек.