Հանդիպել են ԼՂՀ և ՀՀ ԱԳՆ ղեկավարները
Մարտի 23-ին Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Կարեն Միրզոյանը հանդիպել է աշխատանքային այցով Ստեփանակերտ ժամանած Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանին։
Հանդիպման ընթացքում մտքեր են փոխանակվել արտաքին քաղաքական օրակարգին վերաբերող մի շարք հարցերի շուրջ, անդրադարձ է կատարվել նաև ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության խաղաղ կարգավորման գործընթացի ներկայիս փուլին:
Երկուստեք կարևորվել է միջազգային ասպարեզում համակարգված աշխատանք տանելու անհրաժեշտությունը։ Այս համատեքստում քննարկվել են երկու գերատեսչությունների և նրանց համապատասխան ստորաբաժանումների միջև հաստատված համագործակցությունն ամրապնդելու և ընդարձակելու եղանակներն ու ուղիները։
ԼՂՀ ԱԳՆ-ից հայտնում են՝ ՀՀ արտաքին գործերի նախարարն այնուհետ հանդիպել է ԼՂՀ ԱԳՆ կենտրոնական ապարատի ղեկավար կազմի հետ։

Встреча глав МИД Нагорно-Карабахской Республики и Республики Армения
23 марта министр иностранных дел Нагорно-Карабахской Республики Карен Мирзоян встретился с министром иностранных дел Республики Армения Эдвардом Налбандяном, прибывшим в Степанакерт с рабочим визитом.
В ходе встречи состоялся обмен мнениями по ряду вопросов, касающихся внешнеполитической повестки, был также затронут нынешний этап мирного урегулирования азербайджано-карабахского конфликта.
Стороны подчеркнули важность осуществления скоординированной деятельности на международной арене. В этом контексте были обсуждены пути и способы укрепления и расширения сотрудничества, установленного между двумя ведомствами, а также их соответствующими подразделениями.