Հանդիպել են ԼՂՀ և ՀՀ ԱԳՆ ղեկավարները
Մարտի 23-ին Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Կարեն Միրզոյանը հանդիպել է աշխատանքային այցով Ստեփանակերտ ժամանած Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանին։
Հանդիպման ընթացքում մտքեր են փոխանակվել արտաքին քաղաքական օրակարգին վերաբերող մի շարք հարցերի շուրջ, անդրադարձ է կատարվել նաև ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության խաղաղ կարգավորման գործընթացի ներկայիս փուլին:
Երկուստեք կարևորվել է միջազգային ասպարեզում համակարգված աշխատանք տանելու անհրաժեշտությունը։ Այս համատեքստում քննարկվել են երկու գերատեսչությունների և նրանց համապատասխան ստորաբաժանումների միջև հաստատված համագործակցությունն ամրապնդելու և ընդարձակելու եղանակներն ու ուղիները։
ԼՂՀ ԱԳՆ-ից հայտնում են՝ ՀՀ արտաքին գործերի նախարարն այնուհետ հանդիպել է ԼՂՀ ԱԳՆ կենտրոնական ապարատի ղեկավար կազմի հետ։

Meeting of the Foreign Ministers of the Nagorno Karabakh Republic and the Republic of Armenia
On March 23, Minister of Foreign Affairs of the Nagorno Karabakh Republic Karen Mirzoyan met Minister of Foreign Affairs of the Republic of Armenia Edward Nalbandian who had arrived in Stepanakert on a working visit.
The foreign ministers exchanged opinions on a range of issues related to the foreign policy agenda. The current stage of the peaceful settlement process of the Azerbaijani-Karabakh conflict was also touched upon.
The sides emphasized the importance of coordinated activities in the international arena. In this context, they discussed the ways and methods of strengthening and expanding cooperation between the two ministries and their respective units.