Րաֆֆի Հովհաննիսյանը ելույթ է ունեցել Ատլանտյան խորհրդում, հանդիպել է ԱՄՆ պաշտոնյաների հետ
30 մարտի 2016թ., Վաշինգտոն: Հայաստանի արտաքին գործերի առաջին նախարար Րաֆֆի Հովհաննիսյանը գտնվում է Միացյալ Նահանգների մայրաքաղաքում՝ աշխարհահռչակ Ատլանտյան խորհրդի հրավերով:
Լայն ներկայացվածություն ունեցող Խորհրդում, որը վարում էր դեսպան Ջոն Հերբսթը, Հովհաննիսյանն այսօր ամերիկացի որոշում կայացնողներին եւ ռազմավարական վերլուծաբաններին ներկայացրեց Հայաստանի արդի քաղաքական լանդշաֆտը՝ իր ժողովրդավարական թերություններով ու արտաքին քաղաքական մարտահրավերներով: Նա շարունակելու է վաշինգտոնյան շփումները՝ Պետդեպարտամենտում կայանալիք բարձր մակարդակի հանդիպումներով:
Րաֆֆի Հովհաննիսյանը ներկայումս «Ժառանգություն» կուսակցության նախագահն է, «Նոր Հայաստան» ճակատի խորհրդի անդամն ու Ռազմավարական եւ ազգային հետազոտությունների հայկական կենտրոնի հիմնադիր տնօրենը:

• 30-03-2016 11:25:33   | USA  |  Press release
Washington, DC--Raffi K. Hovannisian, Armenia's first minister of foreign affairs, is in the American capital at the invitation of the world-renowned Atlantic Council.
Today, in a wide-ranging presentation at the Council moderated by Ambassador John Herbst, Hovannisian provided American decision makers and strategic analysts a tour d'horizon of Armenia's contemporary political landscape, its democratic deficiencies, and its foreign policy challenges.  He will continue his Washington contacts with high-level meetings at the Department of State.
Raffi Hovannisian currently serves as chairman of the Heritage Party, board member of the New Armenia Front, and founding director of the Armenian Center for National and International Studies.