Հայաստանի արտգործնախարարն ընդունել է ԵՄ անդամ պետությունների դեսպաններին
Ապրիլի 27-ին արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանն ընդունեց Հայաստանում հավատարմագրված՝ Եվրոպական միության անդամ պետությունների դեսպաններին, Հայաստանում ԵՄ պատվիրակության ղեկավարին:
Նախարար Նալբանդյանը դեսպաններին ներկայացրեց Արցախի դեմ Ադրբեջանի կողմից սանձազերծված լայնածավալ ռազմական գործողությունների հետևանքով ստեղծված իրավիճակը և դրա հետևանքների հաղթահարմանն ուղղված՝ Հայաստանի և ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ երկրների ջանքերը:
Էդվարդ Նալբանդյանն ընդգծեց 1994-1995թթ. զինադադարի հաստատման և դրա ամրապնդման մասին անժամկետ համաձայնագրերի խախտման անթույլատրելիությունը, դրանց անվերապահ կատարման անհրաժեշտությունը։
Հայաստանի արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավարը պատասխանեց հանդիպմանը ներկա դեսպանների բազմաթիվ հարցերի։

• 27-04-2016 20:03:51   | Armenia  |  Politics
On April 27, Foreign Minister Edward Nalbandian received Ambassadors of the EU member-states, accredited to Armenia, the Head of the European Union Delegation in Armenia.
Minister Nalbandian presented to the Ambassadors the situation unfolded in the result of large-scale military actions launched by Azerbaijan against Artsakh (Nagorno-Karabakh) and the efforts of Armenia and the OSCE Minsk Group for overcoming of its consequences
Edward Nalbandian stressed the impermissibility of breaches of 1994 ceasefire agreement and 1995 agreement on the consolidation of ceasefire which have no time limitations, the necessity of unconditional observation of the agreements.