Հայաստանի արտգործնախարարն ընդունել է ԵՄ անդամ պետությունների դեսպաններին
Ապրիլի 27-ին արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանն ընդունեց Հայաստանում հավատարմագրված՝ Եվրոպական միության անդամ պետությունների դեսպաններին, Հայաստանում ԵՄ պատվիրակության ղեկավարին:
Նախարար Նալբանդյանը դեսպաններին ներկայացրեց Արցախի դեմ Ադրբեջանի կողմից սանձազերծված լայնածավալ ռազմական գործողությունների հետևանքով ստեղծված իրավիճակը և դրա հետևանքների հաղթահարմանն ուղղված՝ Հայաստանի և ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ երկրների ջանքերը:
Էդվարդ Նալբանդյանն ընդգծեց 1994-1995թթ. զինադադարի հաստատման և դրա ամրապնդման մասին անժամկետ համաձայնագրերի խախտման անթույլատրելիությունը, դրանց անվերապահ կատարման անհրաժեշտությունը։
Հայաստանի արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավարը պատասխանեց հանդիպմանը ներկա դեսպանների բազմաթիվ հարցերի։

Министр иностранных дел Армении принял послов государств-членов ЕС
27-го апреля министр иностранных дел Эдвард Налбандян принял аккредитованных в Армении послов государств-членов Европейского союза, руководителя делегации ЕС в Армении.
Министр Налбандян представил послам ситуацию в результате инициированных Азербайджаном против Арцаха (Нагорного Карабаха) широкомасштабных военных действий и усилия Армении и сопредседателей Минской группы ОБСЕ по преодолению их последствий.
Эдвард Налбандян подчеркнул неприемлемость нарушения бессрочных договоренностей от 1994-1995гг. об установлении перемирия и его укреплении, необходимость их безоговорочного выполнения.
Руководитель внешнеполитического ведомства Армении ответил на многочисленные вопросы присутствующих на встрече послов.