ԼՂՀ ԱԳՆ ղեկավարն ընդունել է Հայաստանի մանուկներ հիմնադրամի ներկայացուցիչներին
Հունիսի 29-ին Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Կարեն Միրզոյանն ընդունել է Հայաստանի մանուկներ հիմնադրամի նախագահ, տնօրենների խորհրդի ատենապետ Գարո Արմենին, տնօրենների խորհրդի խորհրդական Ջոն Էվանսին և գործադիր տնօրեն Անուշ Եդիգարյանին։
Կարեն Միրզոյանը ողջունել է հիմնադրամի ներկայացուցիչների այցը ԼՂՀ և Արցախում մարդասիրական գործունեություն ծավալելու նրանց մտադրությունը։
ԼՂՀ ԱԳՆ-ից հայտնում են՝ հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են հիմնադրամի և Արցախի կառույցների միջև մարդասիրական՝ մասնավորապես, կրթության և առողջապահության ոլորտներում համագործակցության հեռանկարները։

Глава МИД НКР принял представителей Фонда дети Армении
29 июня министр иностранных дел Нагорно-Карабахской Республики Карен Мирзоян принял президента Фонда дети Армении, председателя Совета директоров Гаро Армена, советника Совета директоров Джона Эванса и исполнительного директора Ануш Едигарян.
Карен Мирзоян приветствовал визит представителей фонда в НКР и их намерение осуществлять гуманитарную деятельность в Арцахе.
В ходе встречи стороны обсудили перспективы гуманитарного сотрудничества между фондом и структурами Арцаха, в частности, в сферах образования и здравоохранения.