ԼՂՀ ԱԳՆ ղեկավարն ընդունել է Հայաստանի մանուկներ հիմնադրամի ներկայացուցիչներին
Հունիսի 29-ին Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Կարեն Միրզոյանն ընդունել է Հայաստանի մանուկներ հիմնադրամի նախագահ, տնօրենների խորհրդի ատենապետ Գարո Արմենին, տնօրենների խորհրդի խորհրդական Ջոն Էվանսին և գործադիր տնօրեն Անուշ Եդիգարյանին։
Կարեն Միրզոյանը ողջունել է հիմնադրամի ներկայացուցիչների այցը ԼՂՀ և Արցախում մարդասիրական գործունեություն ծավալելու նրանց մտադրությունը։
ԼՂՀ ԱԳՆ-ից հայտնում են՝ հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են հիմնադրամի և Արցախի կառույցների միջև մարդասիրական՝ մասնավորապես, կրթության և առողջապահության ոլորտներում համագործակցության հեռանկարները։

NKR Foreign Minister Received Members of the Children of Armenia Fund
On June 29, Minister of Foreign Affairs of the Nagorno Karabakh Republic Karen Mirzoyan received founder of the Children of Armenia Fund and Chairman of the Board of Directors Garo Armen, Advisor to the Board of Directors John Evans, and Executive Director Anush Yedigaryan.
Karen Mirzoyan welcomed the visit of the representatives of the Fund to the NKR and their intention to implement humanitarian activity in Artsakh.
During the meeting, the sides discussed the prospects of humanitarian cooperation between the Fund and the structures of Artsakh, in particular, in the educational and health spheres.