Բակո Սահակյանը Շուշիում հանդիպել է Ասմունքի համահայկական հինգերորդ փառատոնի մասնակիցների հետ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն օգոստոսի 3-ին Շուշի քաղաքում հանդիպել է Ասմունքի համահայկական հինգերորդ փառատոնի մասնակիցների հետ:
Նախագահը գոհունակությամբ նշել է, որ ասմունքի փառատոնը դարձել է ավանդական՝ կարեւորելով նման միջոցառումների դերը ազգային մշակույթի եւ արժեքների պահպանման, ինչպես նաեւ մատաղ սերնդի հայեցի դաստիարակության տեսանկյուններից:
Նույն օրը Նախագահը ներկա է գտնվել Ստեփանակերտ քաղաքում խառը մենամարտերի եւ թայլանդական բռնցքամարտի պրոֆեսիոնալ առաջնության բացմանը:
Երկրի ղեկավարը կարեւորել է երիտասարդների ֆիզիկական դաստիարակությունը՝ ընդգծելով, որ սպորտի զարգացումը միշտ եղել է իշխանությունների ուշադրության կենտրոնում:

Bako Sahakyan visited the town of Shoushi and met with the participants of the Fifth Pan-Armenian Recitation Festival
04-08-2016 15:07:31 | | Culture
On 3 August Artsakh Republic President Bako Sahakyan visited the town of Shoushi and met with the participants of the Fifth Pan-Armenian Recitation Festival.
The President noted with satisfaction that the recitation festival had become traditional highlighting it from the viewpoints of maintaining national culture and values as well as patriotic upbringing of the younger generation.
On the same day the President was present in Stepanakert city at the opening of the professional championship of MMA and Muai Thai.
The Head of the State considered important physical upbringing of the youth underlining that the development of sports had always been in the spotlight of the authorities.