Բակո Սահակյանը Շուշիում հանդիպել է Ասմունքի համահայկական հինգերորդ փառատոնի մասնակիցների հետ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն օգոստոսի 3-ին Շուշի քաղաքում հանդիպել է Ասմունքի համահայկական հինգերորդ փառատոնի մասնակիցների հետ:
Նախագահը գոհունակությամբ նշել է, որ ասմունքի փառատոնը դարձել է ավանդական՝ կարեւորելով նման միջոցառումների դերը ազգային մշակույթի եւ արժեքների պահպանման, ինչպես նաեւ մատաղ սերնդի հայեցի դաստիարակության տեսանկյուններից:
Նույն օրը Նախագահը ներկա է գտնվել Ստեփանակերտ քաղաքում խառը մենամարտերի եւ թայլանդական բռնցքամարտի պրոֆեսիոնալ առաջնության բացմանը:
Երկրի ղեկավարը կարեւորել է երիտասարդների ֆիզիկական դաստիարակությունը՝ ընդգծելով, որ սպորտի զարգացումը միշտ եղել է իշխանությունների ուշադրության կենտրոնում:

Бако Саакян провел в городе Шуши встречу с участниками Пятого Всеармянского фестиваля чтения стихов
3 августа Президент Республики Арцах Бако Саакян провел в городе Шуши встречу с участниками Пятого Всеармянского фестиваля чтения стихов.
Президент с удовлетворением отметил, что фестиваль чтения стихов стал традиционным, подчеркнув его важность с точки зрения сохранения национальной культуры и ценностей, а также патриотического воспитания молодого поколения.
В тот же день в городе Степанакерте Президент присутствовал на открытии профессионального первенства по смешанным единоборствам и тайскому боксу.
Глава государства отметил важное значение физического воспитания молодежи, подчеркнув, что развитие спорта всегда находилось в центре внимания властей.