Եմենում տեղի ունեցած ահաբեկչության արդյունքում 60 մարդ է զոհվել
Եմենի հարավում Ադեն քաղաքում տեղակայված ռազմական ճամբարից ոչ հեռու ականապատ ավտոմեքենա է պայթել, որի արդյունքում զոհվել է 60 մարդ, ևս մի քանի տասնյակը` վիրավորվել:
korrespondent.net-ի փոխանցմամբ` մահապարտ-ահաբեկիչն ավտոմեքենայով ներխուժել է մարդկանց մեջ եմենական բանակի զորակոչի հավաքի ընթացքում:
Պայթյունի պատասխանատվությունն առայժմ ոչ մի ահաբեկչական խմբավորում չի ստանձնել: Նշվում է, որ Եմենի հարավում գործում են «Իսլամական պետություն» և «Ալ Քաիդա» ահաբեկչական խմբավորումները:
Ավելի վաղ, հուլիսի 26-ին սաուդյան կոալիցիայի ավիահարվածների արդյունքում Հյուսիսային Եմենում զոհվել էր 11 խաղաղ բնակիչ:

При теракте в Йемене погибли 60 человек
В результате взрыва заминированного автомобиля недалеко от военного лагеря в городе Аден на юге Йемена погибли 60 человек, еще десятки ранены, передает агентство Reuters со ссылкой на организацию "Врачи без границ".
По данным СМИ, автомобиль со смертником въехал в толпу во время сбора призывников йеменской армии в лагере.
Ответственность за взрыв пока не взяла на себя ни одна из террористических группировок. На юге Йемена действуют группировки "Исламское государство" и "Аль-Каида на Аравийском полуострове".
Ранее, 26 августа, в результате авиаударов саудовской коалиции в СеверномЙемене погибли 11 мирных жителей.