Էդվարդ Նալբանդյանն ընդունել է Գերմանա-հայկական ֆորումի անդամներին. տեսանյութ
Օգոստոսի 29-ին ՀՀ ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը Երևանում ընդունեց Գերմանա-հայկական ֆորումի պատվիրակությանը` ֆորումի նախագահ, Գերմանիայի Բունդեսթագի պատգամավոր Ալբերտ Վայլերի գլխավորությամբ:
Ողջունելով Գերմանա-հայկական ֆորումի անդամներին` Էդվարդ Նալբանդյանը կարևորեց կազմակերպության գործունեությունը` ուղղված հայ-գերմանական բարեկամական հարաբերությունների առավել ամրապնդմանն ու ընդլայնմանը։
Զրուցակիցները գոհունակություն հայտնեցին Հայաստանի և Գերմանիայի միջև ձևավորված բարձր մակարդակի համագործակցության կապակցությամբ և քննարկեցին փոխհարաբերությունների խորացման ուղղությամբ ձեռնարկվող քայլերը:
Հանդիպմանը Ալբերտ Վայլերը ՀՀ ԱԳ նախարարին ներկայացրեց ֆորումի կողմից կատարվող աշխատանքները և առաջիկա ծրագրերը։
Նախարար Նալբանդյանը բարձր գնահատեց Բունդեսթագի կողմից Հայոց ցեղասպանության ճանաչումը և արժևորեց Գերմանա-հայկական ֆորումի անդամների կարևոր ջանքերն այդ գործընթացում։
Հանդիպմանն անդրադարձ եղավ Հայաստան-Եվրամիություն հարաբերություններին։ Այս առումով Էդվարդ Նալբանդյանն ներկայացրեց ԵՄ հետ նոր իրավական հիմքի շուրջ բանակցությունների ընթացքը։
Հայաստանի արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավարը գերմանացի խորհրդարանականներին ներկայացրեց Հայաստանի և ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների ջանքերն` ուղղված ԼՂ հիմնախնդրի բացառապես խաղաղ կարգավորմանը։

Foreign Minister of Armenia Edward Nalbandian received members of the German-Armenian Forum
On August 29, Edward Nalbandian, Foreign Minister of Armenia, received in Yerevan the delegation of the German-Armenian Forum, headed by Albert Weiler, member of the German Bundestag.
Welcoming the members of the German-Armenian Forum, Edward Nalbandian attached importance to the activity of the Organization aimed at the further strengthening and expansion of friendly relations between Armenia and Germany.
The interlocutors commended the high-level cooperation established between Armenia and Germany, as well as discussed the steps being undertaken towards the deepening of relations.
During the meeting, Albert Weiler briefed the Minister of Foreign Affairs of Armenia on the activity of the Forum and the upcoming projects.
Minister Nalbandian highly appreciated the recognition of the Armenian Genocide by the German Bundestag and commended the significant efforts the members of the German-Armenian Forum exerted in the process.
The Armenia-European Union relations were touched upon at the meeting. In this regard, Edward Nalbandian presented the negotiation process over the new legal framework with the EU.
The Foreign Minister of Armenia presented to the German parliamentarians the efforts exerted by Armenia and the OSCE Minsk Group Co-Chairs towards the exclusively peaceful settlement of the Nagorno-Karabakh issue.