Բակո Սահակյանը մասնակցել է Ստեփանակերտում նոր մարզադահլիճի բացմանը
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն օգոստոսի 30-ին մասնակցել է Ստեփանակերտում նոր մարզադահլիճի բացման հանդիսավոր արարողությանը:
Նախագահը երախտագիտություն է հայտնել <<Սահմանամերձ համայնքների զարգացում>> հիմնադրամին՝ այս նախագիծն իրականացնելու համար եւ կարեւորել մարզադահլիճների ցանցի ընդլայնումը մայրաքաղաքում ու հանրապետությունում՝ նշելով, որ այդ գործընթացը լինելու է շարունակական:
Միջոցառմանը ներկա էին Հայ Առաքելական Եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգեւ արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, վարչապետ Արայիկ Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք: Այս մասին հայտնում են  Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:

Bako Sahakyan partook in Stepanakert at a solemn opening ceremony of a new sports hall
On 30 August Artsakh Republic President Bako Sahakyan partook in Stepanakert at a solemn opening ceremony of a new sports hall.
The President expressed gratitude to the “Border Community Development” fund for the realization of this program considering important widening the network of sports halls in the capital and the republic and noting that this process would be of an ongoing nature.
Primate of the Artsakh Diocese of the Armenian Apostolic Church Archbishop Pargev Martirosyan, premier Arayik Haroutyunyan and other officials were present at the event.