Չինացին ինքն իրեն պայթեցրել է ամուսնալուծության դատի ժամանակ
Չինաստանի Ցզիսի քաղաքում մի տղամարդ ինքն իրեն պայթեցրել է դատարանի մոտակայքում, որտեղ պետք է կայանար իր և կնոջ ամուսնալուծության դատական նիստը:
Korrespondent.net-ի փոխանցմամբ, պատահարի գլխավոր դերակատարը, ում ազգանունը Վան է, ամուսնալուծական դատավարությունից առաջ վեճի է բռնվել կնոջ հետ, ապա գնացել է տեղական դատարանի մոտ, և երբ իր կինը դուրս է եկել շենքից, պայթուցիկ փոքր սարքով պայթեցրել է ինքն իրեն:
Պայթյունի հետևանքով, տղամարդը տեղում մահացել է, իսկ նրա կինը և մեկ անցորդ ստացել են թեթև մարմնական վնասվածքներ:

• 06-09-2016 12:28:18   | Китай  |  Общество
В Китае мужчина взорвал себя возле здания суда из-за противоречий с женой по бракоразводному процессу. Инцидент произошел в городе Цзиси, сообщает газета The Beijing News со ссылкой на местные власти.
Как сообщили газете в местном отделе пропаганды и агитации, у мужчины по фамилии Ван в ходе процесса развода с женой возник спор. Он пришел к зданию местного суд в районе Дидао, и, когда его жена вышла из здания, привел в действие небольшую взрывчатку, которую принес с собой.
В результате взрыва мужчина погиб на месте, его жена и один прохожий получили незначительные травмы. Их здоровью ничего не угрожает.