Հայաստանի և Կուբայի արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների ղեկավարների հանդիպումը
Նյու Յորքում ՄԱԿ-ի գլխավոր ասամբլեայի 71-րդ նստաշրջանի աշխատանքներին մասնակցող ՀՀ ԱԳ նախարարի պաշտոնակատար Էդվարդ Նալբանդյանը սեպտեմբերի 20-ին հանդիպեց Կուբայի արտգործնախարար Բրունո Ռոդրիգես Պարիլլայի հետ:
Զրուցակիցները քննարկեցին երկկողմ համագործակցության առավել զարգացման նպատակով ձեռնարկվելիք համատեղ քայլերը։
Բրունո Ռոդրիգես Պարիլլան ներկայացրեց ԱՄՆ-ի հետ դիվանագիտական հարաբերությունների վերականգնումից հետո տեղի ունեցող զարգացումները։
Հանդիպմանն անդրադարձ կատարվեց առևտրատնտեսական կապերի ընդլայնման հնարավորություններին։ Այս համատեքստում կարևորվեց գործարար շրջանակների միջև կապերի զարգացումը։
Էդվարդ Նալբանդյանը կուբացի գործընկերոջը ներկայացրեց ղարաբաղյան հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորման գործընթացի ներկա վիճակը:

Встреча министров иностранных дел Армении и Кубы
20-го сентября принимающий участие в работах 71-ой сессии Генеральной Ассамблеи ООН и.о. министра иностранных дел Армении Эдвард Налбандян встретился с главой МИД Кубы Бруно Родригесом Паррильей.
Собеседники обсудили совместные шаги, направленные на еще большее развитие двустороннего сотрудничества.
Бруно Родригес Паррилья представил имевшие место после восстановления дипломатических отношений с США процессы. На встрече стороны коснулись возможностей расширения торгово-экономических связей. В этом контексте была придана важность развитию связей между деловыми кругами двух стран.
Эдвард Налбандян представил своего кубинскому коллеге нынешнее состояние процесса мирного урегулирования карабахского вопроса.