Հայաստանի և Կուբայի արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների ղեկավարների հանդիպումը
Նյու Յորքում ՄԱԿ-ի գլխավոր ասամբլեայի 71-րդ նստաշրջանի աշխատանքներին մասնակցող ՀՀ ԱԳ նախարարի պաշտոնակատար Էդվարդ Նալբանդյանը սեպտեմբերի 20-ին հանդիպեց Կուբայի արտգործնախարար Բրունո Ռոդրիգես Պարիլլայի հետ:
Զրուցակիցները քննարկեցին երկկողմ համագործակցության առավել զարգացման նպատակով ձեռնարկվելիք համատեղ քայլերը։
Բրունո Ռոդրիգես Պարիլլան ներկայացրեց ԱՄՆ-ի հետ դիվանագիտական հարաբերությունների վերականգնումից հետո տեղի ունեցող զարգացումները։
Հանդիպմանն անդրադարձ կատարվեց առևտրատնտեսական կապերի ընդլայնման հնարավորություններին։ Այս համատեքստում կարևորվեց գործարար շրջանակների միջև կապերի զարգացումը։
Էդվարդ Նալբանդյանը կուբացի գործընկերոջը ներկայացրեց ղարաբաղյան հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորման գործընթացի ներկա վիճակը:

Meeting of Foreign Ministers of Armenia and Cuba
On September 20, while participating the activities of the 71th regular session of the UN General Assembly, Edward Nalbandian, Acting Foreign Minister of Armenia, had a meeting with Bruno Rodríguez Parrilla, Minister of Foreign Affairs of Cuba.
The sides discussed the joint steps to be undertaken towards the further development of bilateral cooperation.
Bruno Rodríguez Parrilla presented the developments that followed the restoration of diplomatic relations with the United States.
During the meeting the possibilities of expanding trade and economic relations were touched upon. Within this context, the Ministers attached importance to the development of contacts between the business cycles.
Edward Nalbandian presented to his Cuban counterpart the current situation in the process of peaceful settlement of the Nagorno-Karabakh conflict.