Էդվարդ Նալբանդյանը հանդիպել է ՍԾՏՀԿ գլխավոր քարտուղարի հետ. տեսանյութ
Սեպտեմբերի 21-ին ԱԳ նախարարի պաշտոնակատար Էդվարդ Նալբանդյանը հանդիպեց Սևծովյան տնտեսական համագործակցության կազմակերպության գլխավոր քարտուղար Մայքլ Քրիստիդեսի հետ։
ՍԾՏՀԿ գլխավոր քարտուղարը, շնորհավորելով Հայաստանի արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավարին ՀՀ Անկախության 25-րդ տարեդարձի առթիվ, գոհունակություն հայտնեց իր ղեկավարած կառույցի շրջանակներում Հայաստանի ակտիվ ներգրավվածության կապակցությամբ։
Շնորհակալություն հայտնելով ՍԾՏՀԿ գլխավոր քարտուղարին` Էդվարդ Նալբանդյանը նշեց, որ Հայաստանը կարևորում է կազմակերպության շրջանակներում էներգետիկայի, տրանսպորտի, հեռահաղորդակցության, տեղեկատվական տեխնոլոգիաների և այլ ոլորտներում բազմակողմ համագործակցությունը:
Էդվարդ Նալբանդյանը և Մայքլ Քրիստիդեսը քննարկեցին Սևծովյան տնտեսական համագործակցության շրջանակներում համագործակցության առաջնային ուղղություններին, կառույցի ինստիտուցիոնալ բարեփոխմանն առնչվող հարցեր:
Անդրադարձ կատարվեց տարածաշրջանային տնտեսական համագործակցության զարգացման նպատակով ՍԾՏՀ տնտեսական նոր օրակարգի` 2015-2017 թվականների Գործողությունների ծրագրի իրականացմանը, կազմակերպության արդյունավետության բարձրացմանը։

• 22-09-2016 14:48:34   | США  |  Пресс-релизы
21-го сентября участвующий в работах 71-ой сессии Генассамблеи ООН и.о. министра иностранных дел Эдвард Налбандян встретился с Генеральным секретарем Организации черноморского экономического сотрудничества (ОЧЭС) Майклом Кристидесом.
Поздравив Эдварда Налбандяна с 25-летием независимости Армении, генсек ОЧЭС выразил удовлетворение в связи с активной вовлеченностью Армении в работы возглавляемой им Организации.
Выразив благодарность генсеку ОЧЭС, Эдвард Налбандян отметил, что Армения придает важность многостороннему сотрудничеству с Организацией в области энергетики, транспорта, коммуникаций, информационных технологий и других сферах.
Эдвард Налбандян и Майкл Кристидес обсудили вопросы, касающиеся первоочередных направлений сотрудничества в рамках ОЧЭС, и институциональных преобразований структуры.
Стороны также коснулись реализации Программы действий на 2015-2017гг. - новой повестки ОЧЭС, принятой с целью развития регионального экономического сотрудничества, а также повышения эффективности Организации.