Ucom-ի աջակցությամբ բացված «Արմաթ» ինժեներական լաբորատորիաները ՏՏ համաշխարհային համաժողովում մրցանակի են արժանացել
06-10-2016 13:49:46 | Բրազիլիա | Գիտություն եւ տեխնոլոգիաներ
«Արմաթ» ինժեներական լաբորատորիները WITSA Global Excellence Award մրցանակաբաշխությունում «Կայուն զարգացման» (Sustainable growth) անվանակարգում մրցանակի են արժանացել: Մրցանակաբաշխությունն ավանդակաբար անց է կացվում 6 անվանակարգում ՏՏ համաշխարհային համաժողովի (WCIT) շրջանակում` Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների և ծառայությունների համաշխարհային ալյանսի (WITSA) կողմից: Նշենք, որ այս օրերին ՏՏ ոլորտի հայկական պատվիրակությունը գտնվում է Բրազիլիայում:
Պատվիրակների թվում են UITE, Ucom, Instigate consulting, Instigate design, eDram, VOLO, Synergy, Localz ընկերությունների և Tumo ստեղծարար տեխնոլոգիական կենտրոնի ներկայացուցիչները: Ucom ընկերությունը մասնավորապես աջակցել է շուրջ 40 ինժեներական լաբորատորիաների բացմանը և այս տարի պլանավորում է բացել ևս 30-ը։
«Չափազանց ոգևորիչ է, երբ ընկերության կողմից հովանավորվող նախագիծը բարձր գնահատականի է արժանանում միջազգային այսպիսի հարթակներում։ Սա ևս մեկ ապացույց է, որ կրթված սերունդ դաստիարակելը հնարավորություն կտա ոլորտի օտարերկրյա մասնագետների հետ գործակցության ուղիներ հարթել և հայազգի ուղեղների համար աշխատանքի հնարավորություններ ստեղծել մեր հայրենիքում», - նշել է Ucom ընկերության մարքետինգի և հաղորդակցության գծով տնօրեն՝ Տիգրան Սաֆարյանը։
Բրազիլիայում անցկացվող ՏՏ համաշխարհային համաժողովում անցկացվող WITSA Emerging Digital Solutions ծրագրի 7 անվանակարգերից երկուսում հաղթել են հայկական Sinergy և Lokalz ընկերությունները:
Հիշեցնենք նաև, որ WCIT 2019-ը կանցկացվի Հայաստանում Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միության (ԻՏՁՄ) նախաձեռնությամբ և ՀՀ կառավարության աջակցությամբ:

Инженерные лаборатории “Армат”, открывшиеся при поддержке Ucom, были удостоены награды на всемирной конференции WITSA
06-10-2016 13:49:46 | | Новости науки и технологии
Инженерные лаборатории «Армат” были удостоены награды на церемонии награждения WITSA Global Excellence Award в номинации «Устойчивое развитие» («Sustainable Growth»). Церемония награждения традиционно проводится в 6 номинациях в рамках всемирной конференции в области информационных технологий (WCIT), организуемой Международным альянсом информационных технологий и услуг. Отметим, что армянская делегация, состоящая из представителей сферы ИТ, в эти дни находится в Бразилии.
Среди делегатов можно выделить представителей компаний Ucom, UITE, Instigate Consulting, Instigate Design, eDram, VOLO, Synergy, Localz и Центра творческих технологий Tumo. Компания Ucom, в частности, способствовала открытию около 40 инженерных лабораторий и в этом году планирует открыть еще 30.
“Очень вдохновляет, когда проект, спонсируемый компанией, удостаивается такой высокой оценки на международной арене. Это еще одно доказательство того, что воспитание образованного поколения предоставит возможность налаживания путей сотрудничества с зарубежными экспертами в данной сфере и поможет создать рабочие места для ярмянских специалистов уже в нашей стране”, - отметил директор по маркетингу и коммуникациям компании Ucom Тигран Сафарян.
В двух из 7 категорий программы WITSA Emerging Digital Solutions, проводимой в рамках международной конференции по ИТ в Бразилии, выиграли армянские компании Synergy и Localz.
Отметим также, что конференция WCIT 2019 будет проведена в Армении по инициативе Союза компаний информационных технологий (СКИТ), при поддержке правительства РА.