ԼՂՀ արտաքին գործերի նախարարն ընդունել է Ֆրանսիա-Արցախ Բարեկամության շրջանակի անդամներին
Նոյեմբերի 28-ին Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Կարեն Միրզոյանն ընդունել է Ֆրանսիա-Արցախ Բարեկամության շրջանակի անդամներ, Ֆրանսիայի ԱԺ պատգամավոր Էրվան Բինեին և Հադրութի հետ բարեկամացած Վիեն քաղաքի նախկին քաղաքապետ Ժակ Ռեմիլեին։
ԱԳ նախարարը, կարևորելով Արցախի և Ֆրանսիայի միջև տարբեր ոլորտներում համագործակցության զարգացումն ու խորացումը, բարձր է գնահատել բարեկամության շրջանակի կողմից այս ուղղությամբ իրականացվող հետևողական քայլերը։
Հանդիպման ընթացքում նաև մտքեր են փոխանակվել Ֆրանսիա-Արցախ Բարեկամության շրջանակի գործունեությանն առնչվող մի շարք հարցերի շուրջ։

• 28-11-2016 19:15:08   |   |  Press release
On November 28, Foreign Minister of the Nagorno Karabakh Republic Karen Mirzoyan received members of France-Artsakh Friendship Circle - French MP Erwan Bienne and former Mayor of Vienne (NKR Hadrut’s twin-city) Jacques Remiller.
The Foreign Minister noted the importance of developing and expanding cooperation between Artsakh and France in different spheres and appreciated the consistent steps taken by the Friendship Circle in this direction.
During the meeting, the sides also exchanged opinions on a range of issues related to the activities of France-Artsakh Friendship Circle.