ԼՂՀ արտաքին գործերի նախարարն ընդունել է Ֆրանսիա-Արցախ Բարեկամության շրջանակի անդամներին
Նոյեմբերի 28-ին Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Կարեն Միրզոյանն ընդունել է Ֆրանսիա-Արցախ Բարեկամության շրջանակի անդամներ, Ֆրանսիայի ԱԺ պատգամավոր Էրվան Բինեին և Հադրութի հետ բարեկամացած Վիեն քաղաքի նախկին քաղաքապետ Ժակ Ռեմիլեին։
ԱԳ նախարարը, կարևորելով Արցախի և Ֆրանսիայի միջև տարբեր ոլորտներում համագործակցության զարգացումն ու խորացումը, բարձր է գնահատել բարեկամության շրջանակի կողմից այս ուղղությամբ իրականացվող հետևողական քայլերը։
Հանդիպման ընթացքում նաև մտքեր են փոխանակվել Ֆրանսիա-Արցախ Բարեկամության շրջանակի գործունեությանն առնչվող մի շարք հարցերի շուրջ։

Министр иностранных дел НКР принял членов Круга дружбы Франция – Арцах
28 ноября  министр иностранных дел Нагорно-Карабахской Республики Карен Мирзоян принял членов Круга дружбы Франция – Арцах Эрвана Бине, депутата НС Франции и Жака Ремиле, бывшего мэра города Вьен (город-побратим с г. Гадруд).
Министр ИД, подчеркнув важность  развития и углубления сотрудничества между Арцахом и Францией  в различных сферах, высоко оценил последовательные шаги, осуществляемые Кругом дружбы в этом направлении.
В ходе встречи  состоялся также обмен мнениями по ряду вопросов, касающихся деятельности  Круга дружбы Франция-Арцах.