Էրդողանը Կեյսարի քաղաքում կատարված ահաբեկչության մեղքը բարդել է Քուրդիստանի բանվորական կուսակցության վրա
• 17-12-2016 16:25:17   | Թուրքիա  |  Միջազգային
Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թաիբ Էրդողանը թուրքական Կեյսարի քաղաքում կատարված ահաբեկչության պատասխանատվությունը դրել է Քուրդիստանի բանվորական կուսակցության վրա:
Interfax-ի փոխանցմամբ` Թուրքիայի նախագահի հայտարարությունում, մասնավորապես, նշվում է. «Այս ահաբեկչության հետևում կանգնած է Քուրդիստանի բանվորական կուսակցություն անջատողաահաբեկչական կազմակերպությունը»:
Միևնույն ժամանակ Էրդողանն ընդգծել է, որ կատարված ահաբեկչությունը ուղիղ կապ ունի քաղաքական կուրսի հետ, որը Թուրքիան իրականացնում է Սիրիայի և Իրաքի նկատմամբ:

Эрдоган обвинил Рабочую партию Курдистана во взрыве в Кайсери
Президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган возложил ответственность за теракт в турецком городе Кайсери на запрещенную в стране Рабочую партию Курдистана (РПК), сообщает в субботу веб-сайт газеты Hurriyet.
Как отмечается в заявлении главы Турции, выдержки из которого приводит издание, именно "сепаратистская террористическая организация" РПК стоит за этим терактом.
При этом Эрдоган подчеркнул, что произошедшая трагедия имеет прямое отношение к политическому курсу, который Турция проводит в отношении Сирии и Ирака.
Как сообщалось, автобус был взорван близ университета в турецком городе Кайсери в центральной части Турции в субботу. В результате взрыва погибли 13 человек, еще 55 получили ранения.