Բրազիլիայում Հունաստանի դեսպանի մեքենայում մոխրացած դիակ է հայտնաբերվել
Ռիո-դե-Ժանեյրոյում մեքենա է հայտնաբերվել, որը վարձակալությամբ վերցրել էր Բրազիլիայում անհետ կորած Հունաստանի դեսպանը, գրում է Interfax-ը:
Աղբյուրի տեղեկացմամբ, մեքենան ամբողջությամբ այրված է եղել, որի ներսում ոստիկանները մարդու դի են հայտնաբերել: Անձի ինքնությունը պարզելու համար մոխրացած մարմինն անմիջապես ուղարկվել է փորձաքնության:
Ամենայն հավանականությամբ մեքենայում գտնվել է 59-ամյա Կիրիակոս Ամիրիդիսը, ով հանդիսանում է Բրազիլիայում Հունաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպանը: Վերջինիս անհետացման մասին ոստիկաններին օրեր առաջ իր մտահոգությունն էր հայտնել նրա կինը:
Այժմ Բրազիլիայի ոստիկանությունը հետախուզում է մի քանի վարկածներ կապված դեսպանի մահվան հանգամանքների հետ: Ըստ իրավապահ մարմինների` դեպքը նման չէ առևվանգման, քանի որ Ամիրիդիսի ընտանիքի հետ ոչ ոք չի կապվել, և որպես փրկագին ոչինչ չի պահանջել:

• 30-12-2016 11:22:17   |   |  Общество
В Рио-де-Жанейро обнаружили машину, которую ранее взял напрокат пропавший посол Греции, сообщает в пятницу Globo. Автомобиль сильно обгорел, внутри него полиция нашла труп, который сейчас отправлен на экспертизу.
Вероятнее всего, это 59-летний дипломат Кириакос Амиридис, об исчезновении которого сообщила его жена. В последний раз посла видели в понедельник.
Сейчас полиция рассматривает несколько версий произошедшего, однако похищение называет наименее вероятной из них, поскольку никто не связывался с семьей Амиридиса для получения выкупа.
Амиридис возглавлял греческое диппредставительство в столице Бразилии, Бразилиа. В Рио он приехал на рождественские и новогодние каникулы.