2017 թվականի փետրվարի 12-ին անցկացվելու են Թուրքմենստանի նախագահական ընտրությունները
Այդ առիթով հայտնում ենք, որ 2017 թվականի փետրվարի 12-ին ժ. 07:00-19.00 Հայաստանի Հանրապետությունում Թուրքմենստանի Դեսպանատանը կից բացվելու թիվ 1 ընտրատեղամասը:
Հրավիրում ենք Թուրքմենստանի բոլոր քաղաքացիներին, ովքեր այդ ժամանակահատվածում գտնվելու են Հայաստանի Հանրապետությունում` մասնակցելու Թուրքմենստանի նախագահի ընտրություններին:
Տեղեկացնում ենք, որ նախագահի թեկնածուների կենսագրական տվյալներին, նրանց աշխատանքային գործունեությանը, ինչպես նաև ծրագրերին կարելի է ծանոթանալ ինչպես թուրքմենական պաշտոնական կայքերից, այնպես էլ Թուրքմենստանի Դեսպանատանը կից թիվ 1 ընտրատեղամասում:
Տեղեկացնում ենք նաև, որ Դեսպանատանը կից թիվ 1 ընտրատեղամասը, համաձայն Թուրքմենստանի Ընտրական օրենսգրքի, բաց կլինի ընտրություններից 10 օր առաջ այն քաղաքացիների համար, ովքեր ընտրությունների օրը հնարավորություն չեն ունենա կատարել իրենց քաղաքացիական պարտքը :

12 февраля 2017 года состоятся выборы Президента Туркменистана
Приглашаем всех граждан Туркменистана, находящихся на территории Республики Армения, принять участие в выборах президента Туркменистана, которые пройдут в Избирательном участке № 1 при Посольстве Туркменистана в Республике Армения.
12 февраля 2017 года
с 7.00 по 19.00 по местному времени
Одновременно сообщаем, что с биографиями и трудовой деятельностью, а также с программами кандидатов на пост главы туркменского государства можно ознакомиться на официальных сайтах Туркменистана, а также в Избирательном участке № 1 при Посольстве Туркменистана в Республике Армения.
Также сообщаем, в Избирательный участок № 1 при Посольстве Туркменистана согласно Избирательному кодексу Туркменистана будет открыт за 10 дней до официального дня голосования, в случае, если граждане Туркменистана, находящиеся на территории Республики Армения, не смогут выполнить свой гражданский долг в день выборов 12 февраля 2017 года.