2017 թվականի փետրվարի 12-ին անցկացվելու են Թուրքմենստանի նախագահական ընտրությունները
Այդ առիթով հայտնում ենք, որ 2017 թվականի փետրվարի 12-ին ժ. 07:00-19.00 Հայաստանի Հանրապետությունում Թուրքմենստանի Դեսպանատանը կից բացվելու թիվ 1 ընտրատեղամասը:
Հրավիրում ենք Թուրքմենստանի բոլոր քաղաքացիներին, ովքեր այդ ժամանակահատվածում գտնվելու են Հայաստանի Հանրապետությունում` մասնակցելու Թուրքմենստանի նախագահի ընտրություններին:
Տեղեկացնում ենք, որ նախագահի թեկնածուների կենսագրական տվյալներին, նրանց աշխատանքային գործունեությանը, ինչպես նաև ծրագրերին կարելի է ծանոթանալ ինչպես թուրքմենական պաշտոնական կայքերից, այնպես էլ Թուրքմենստանի Դեսպանատանը կից թիվ 1 ընտրատեղամասում:
Տեղեկացնում ենք նաև, որ Դեսպանատանը կից թիվ 1 ընտրատեղամասը, համաձայն Թուրքմենստանի Ընտրական օրենսգրքի, բաց կլինի ընտրություններից 10 օր առաջ այն քաղաքացիների համար, ովքեր ընտրությունների օրը հնարավորություն չեն ունենա կատարել իրենց քաղաքացիական պարտքը :

Elections of the President of Turkmenistan will be held on February 12, 2017
We invite all citizens of Turkmenistan, who are currently residing in the territory of the Republic of Armenia, to participate in Turkmenistan’s presidential elections.
Additionally, the biographies as well as the programs of the candidates for the highest post of Turkmen state can be found on the official websites of Turkmenistan, as well as in the polling station No. 1 at the Embassy of Turkmenistan to the Republic of Armenia.
Moreover, those citizens of Turkmenistan, residing in Armenia, who are limited to realize their civic duty on the Election Day - February 12, 2017, in accordance with the Electoral Code of Turkmenistan can vote at the polling station No. 1 at the Embassy 10 days before the official voting date.