Բակո Սահակյանը մասնակցել է Դատական համակարգի աշխատողի օրվան նվիրված հանդիսավոր միջոցառմանը
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հունվարի 20-ին մասնակցել է Դատական համակարգի աշխատողի օրվան նվիրված հանդիսավոր միջոցառմանը:
Իր ելույթում Նախագահ Սահակյանն ընդգծել է, որ դատական համակարգը իշխանության այն կարեւոր օղակներից է, որի գործունեությունից է նաեւ կախված ժողովրդավարության ուղին բռնած մեր հանրապետության հեղինակությունը, նրա նորմալ կենսագործունեությունն ու քաղաքացիների բարեկեցությունը: «Այդ իսկ պատճառով մեր երկրում հատուկ տեղ է հատկացվում դատական համակարգի շարունակական զարգացմանն ու կատարելագործմանը, դատարանների աշխատանքի արդյունավետության բարձրացմանը եւ այդ աշխատանքի հանդեպ հասարակական վստահության ամրապնդմանը, դատավորների մասնագիտական պատրաստվածությանն ու արհեստավարժությանը»,-նշել է երկրի ղեկավարը:
Մասնագիտական տոնի կապակցությամբ եւ աշխատանքում ցուցաբերած արդյունքների համար համակարգի մի խումբ աշխատակիցներ Նախագահի կողմից  պարգեւատրվել են պետական պարգեւներով ու արժեքավոր նվերներով:

Бако Саакян принял участие в торжественном мероприятии, посвященном Дню работника судебной системы
20 января Президент Республики Арцах Бако Саакян принял участие в торжественном мероприятии, посвященном Дню работника судебной системы.
В своем выступлении Президент Саакян подчеркнул, что судебная система является одним из тех важных звеньев власти, от деятельности которого также зависит авторитет нашей республики,  избравшей путь демократии, ее нормальная жизнедеятельность и благополучие граждан. “Именно по этой причине в нашей стране особое место уделяется последовательному развитию и усовершенствованию судебной системы, повышению эффективности работы судов и укреплению общественного доверия к этой работе, профессиональной подготовке и квалификации судей”, – отметил глава государства.
По случаю профессионального праздника и за результаты в работе Президент наградил группу работников системы государственными наградами и ценными подарками.