Բակո Սահակյանը մասնակցել է Դատական համակարգի աշխատողի օրվան նվիրված հանդիսավոր միջոցառմանը
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հունվարի 20-ին մասնակցել է Դատական համակարգի աշխատողի օրվան նվիրված հանդիսավոր միջոցառմանը:
Իր ելույթում Նախագահ Սահակյանն ընդգծել է, որ դատական համակարգը իշխանության այն կարեւոր օղակներից է, որի գործունեությունից է նաեւ կախված ժողովրդավարության ուղին բռնած մեր հանրապետության հեղինակությունը, նրա նորմալ կենսագործունեությունն ու քաղաքացիների բարեկեցությունը: «Այդ իսկ պատճառով մեր երկրում հատուկ տեղ է հատկացվում դատական համակարգի շարունակական զարգացմանն ու կատարելագործմանը, դատարանների աշխատանքի արդյունավետության բարձրացմանը եւ այդ աշխատանքի հանդեպ հասարակական վստահության ամրապնդմանը, դատավորների մասնագիտական պատրաստվածությանն ու արհեստավարժությանը»,-նշել է երկրի ղեկավարը:
Մասնագիտական տոնի կապակցությամբ եւ աշխատանքում ցուցաբերած արդյունքների համար համակարգի մի խումբ աշխատակիցներ Նախագահի կողմից  պարգեւատրվել են պետական պարգեւներով ու արժեքավոր նվերներով:

Bako Sahakyan partook at a solemn event devoted to the Day of Judicial System Worker
On 20 January Artsakh Republic President Bako Sahakyan partook at a solemn event devoted to the Day of Judicial System Worker.
In his speech President Sahakyan underlined that judicial system was among the important junctions responsible for the prestige of our republic embarked on the path of democracy, its normal life course and the welfare of the citizens. "This is why special place is allocated in our country to the continuous development and perfection of the system, raising the efficiency of the courts' activity and consolidating public confidence towards this activity, as well as professional preparedness and professionalism of judges".
In connection with the professional holiday and for results shown at work the President handed in state awards and valuable gifts to a group of the system’s workers.