Թրամփն Իրանն անվանել է համար առաջին ահաբեկչական պետություն
«Իրանը բացարձակապես չի հարգում մեր երկիրը: Այն հանդիսանում է համար մեկ ահաբեկչական երկիրը, որը միջոցներ է ուղղում զինվելուն»,- կիրակի Fox News-ին տված հարցազրույցի ընթացքում նշել է ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը:
Ամերիկացի առաջնորդը խոստացել է Թեհրանի դեմ գորոծողություններ իրականացնել պատժամիջոցների տեսքով` ընդգծելով, որ իրենք արդեն իսկ կիրառում են պատժամիջոցներ:
Միևնույն ժամանակ Թրամփը նշել է, որ նախապես չի զգուշացնելու իր գործողությունների մասին: «Ես միշտ քննադատել եմ Բարաք Օբամային այն բանի համար, որ նա նախապես տեղեկացնում էր Մոսուլ կամ այլ վայրեր զորք տեղափոխելու մասին: Նրանք օր ու ժամ էին նշում»,- ասել ամերիկյան վարչակազմի ղեկավարը:

Трамп назвал Иран террористическим государством номер один
«Иран абсолютно не уважает нашу страну. Он является террористическим государством номер один. Он направляет средства на вооружения», — сказал Трамп в воскресном интервью телекомпании Fox News.
Американский лидер пообещал действовать в отношении Тегерана с позиции санкций. «Мы уже начали это делать», — сказал он.
При этом Трамп отметил, что не будет предупреждать заранее о своих действиях. «Я всегда критиковал президента Барака Обаму за то, что заранее оповещал о переброске войск в Мосул или в другие места. Они указывали день и время. Я никогда не верил в это», — сказал глава американской администрации.