Նախագահ Բակո Սահակյանն անդրադարձել է ԼՂՀ ոստիկանության կառույցների գործունեությանը և տվել համապատասխան հանձնարարականներ
• 08-02-2017 14:21:28   | Արցախ (ԼՂՀ)  |  Մամլո հաղորդագրություն
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը փետրվարի 8-ին մասնակցել է ԼՂՀ ոստիկանության մարմինների եւ ստորաբաժանումների  2016 թվականի օպերատիվ ծառայողական գործունեության արդյունքների ամփոփման կոլեգիայի նիստին:
Զեկույցներով հանդես են եկել ոստիկանապետ Կամո Աղաջանյանը, կառույցի ղեկավար կազմի ներկայացուցիչներ:
Նախագահ Սահակյանն ընդգծել է, որ համակարգի առջեւ դրված խնդիրները բարդ են ու կարեւոր, եւ ոստիկանությունն ունի դրանք արդյունավետորեն լուծելու համապատասխան ներուժ:
Երկրի ղեկավարը 2016 թվականի կառույցի գործունեությունն ընդհանուր առմամբ գնահատել է բավարար եւ տվել համապատասխան հանձնարարականներ 2017 թվականի աշխատանքների պատշաճ իրականացման ուղղությամբ: Այս մասին «ՆՏ»-ին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:

Bako Sahakyan partook at the reporting meeting of the NKR Police board summarizing the results of the 2016 operative activities
• 08-02-2017 13:00:10   |   |  Press release
On 8 February Artsakh Republic President Bako Sahakyan partook at the reporting meeting of the NKR Police board summarizing the results of the 2016 operative activities.
Head of the Police Board Kamo Aghajanyan and responsible representatives of the structure delivered corresponding reports.
President Sahakyan underlined that issues the system faced were difficult and significant and the Police had a corresponding potential to solve them efficiently.
The Head of the State rated the activities of the structure in 2016 as overall satisfactory giving corresponding instructions for proper implementation of the set tasks in 2017.