Նախագահ Բակո Սահակյանն անդրադարձել է ԼՂՀ ոստիկանության կառույցների գործունեությանը և տվել համապատասխան հանձնարարականներ
• 08-02-2017 14:21:28   | Արցախ (ԼՂՀ)  |  Մամլո հաղորդագրություն
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը փետրվարի 8-ին մասնակցել է ԼՂՀ ոստիկանության մարմինների եւ ստորաբաժանումների  2016 թվականի օպերատիվ ծառայողական գործունեության արդյունքների ամփոփման կոլեգիայի նիստին:
Զեկույցներով հանդես են եկել ոստիկանապետ Կամո Աղաջանյանը, կառույցի ղեկավար կազմի ներկայացուցիչներ:
Նախագահ Սահակյանն ընդգծել է, որ համակարգի առջեւ դրված խնդիրները բարդ են ու կարեւոր, եւ ոստիկանությունն ունի դրանք արդյունավետորեն լուծելու համապատասխան ներուժ:
Երկրի ղեկավարը 2016 թվականի կառույցի գործունեությունն ընդհանուր առմամբ գնահատել է բավարար եւ տվել համապատասխան հանձնարարականներ 2017 թվականի աշխատանքների պատշաճ իրականացման ուղղությամբ: Այս մասին «ՆՏ»-ին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:

Бако Саакян принял участие в заседании коллегии по подведению итогов оперативно-служебной деятельности органов и подразделений Полиции НКР в 2016-ом году
• 08-02-2017 13:00:10   |   |  Пресс-релизы
8 февраля Президент Республики Арцах Бако Саакян принял участие в заседании коллегии по подведению итогов оперативно-служебной деятельности органов и подразделений Полиции НКР в 2016-ом году.
С докладами выступили начальник полиции Камо Агаджанян, представители руководящего состава ведомства.
Президент Саакян подчеркнул, что задачи, стоящие перед системой, сложны и важны, и полиция имеет соответствующий потенциал для их эффективного решения.
Глава государства назвал удовлетворительной деятельность ведомства в 2016-ом году и дал соответствующие поручения по надлежащему выполнению работ в 2017-ом году.