Համաժողով «Ընտրությունների միջազգային դիտորդական առաքելությունների հանձնարարականների հետ կապված հետագա քայլերը» թեմայով
• 13-02-2017 16:51:08   | Հայաստան  |  Մամլո հաղորդագրություն
Այսօր տեղի ունեցավ «Ընտրությունների միջազգային դիտորդական առաքելությունների հանձնարարականների հետ կապված հետագա քայլերը» վերտառությամբ համաժողով: Համաժողովը կազմակերպել էր Եվրոպայի խորհուրդը «Երկարաժամկետ ընտրական աջակցություն Հայաստանում ընտրությունների հետ առնչվող շահագրգիռ կողմերին» ծրագրի շրջանակներում: Համաժողովի նպատակն էր ամփոփել իրավիճակը` կապված Հայաստանում Ընտրությունների միջազգային դիտորդական առաքելությունների հանձնարարականների իրականացման հետ` դրանց վերաբերյալ հետագա քայլերը սահմանելու հարցում:
«Երկարաժամկետ ընտրական աջակցություն Հայաստանում ընտրությունների հետ առնչվող շահագրգիռ կողմերին» ծրագիրը ֆինանսավորվում է Եվրոպական միության և Եվրոպայի խորհրդի Արևելյան գործընկերության երկրների համար 2015-2017թթ. Ծրագրային համագործակցության կառուցակարգի շրջանակներում (http://eap-pcf-eu.coe.int):
Համաժողովին բացման խոսքով հանդես եկան Հայաստանում Եվրոպական միության պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Պյոտր Անտոնի Սվիտալսկին, Երևանում Եվրոպայի խորհրդի գրասենյակի ղեկավար տիկին Նատալյա Վուտովան, ՀՀ արդարադատության նախարարի առաջին տեղակալ պարոն Արթուր Հովհաննիսյանը և ՀՀ կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի նախագահ պարոն Տիգրան Մուկուչյանը:
Համաժողովի մասին լրացուցիչ տեղեկությունների համար խնդրում ենք կապվել Եվրոպայի խորհրդի երևանյան գրասենյակի հետ՝

Conference on “Follow-up to the Recommendations of International Election Observation Missions in Armenia”
• 13-02-2017 16:28:33   | Armenia  |  Press release
YEREVAN, 14 February 2017 – In the framework of the Project “Long-term electoral assistance to the election related stakeholders of Armenia” the Council of Europe organised a Conference titled “Follow-up to the Recommendations of International Election Observation Missions in Armenia”. The aim of the Conference was to take stock of the situation with regard to the implementation of the recommendations of International Election Observation Missions in Armenia in order to identify a system for their follow-up.
The country-specific Project “Long-term electoral assistance to the election related stakeholders of Armenia” is funded within the European Union and Council of Europe Programmatic Co-operation Framework in the Eastern Partnership Countries for 2015-2017 (http://eap-pcf-eu.coe.int).
At the Conference key speakers included H.E. Mr Piotr Antoni Świtalski, Ambassador, Head of Delegation of the European Union to the Republic of Armenia, Ms Natalia Voutova, Head of Council of Europe Office in Yerevan, Mr Arthur Hovhannisyan, RA First Deputy Minister of Justice, and Mr Tigran Mukuchyan, Chair of RA Central Electoral Commission.