Հայաստանի և Կատարի արտգործնախարարները հանդիպել են Մյունխենում (տեսանյութ)
Փետրվարի 17-ին Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը Մյունխենում հանդիպեց Կատարի ԱԳ նախարար Շեյխ Մոհամեդ բեն Աբդուլռահման Ալ-Թանիին:
Հանդիպմանը քննարկվեցին երկկողմ և բազմակողմ ձևաչափերում համագործակցության ընդլայնումը։ Երկուստեք կարևորվեց բարձրաստիճան այցելությունների կազմակերպումը, իրավապայմանագրային դաշտի կատարելագործումը։
Ինչպես տեղեկացնում են ՀՀ ԱԳՆ մամուլի, տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապի վարչությունից, Կատարի արտգործնախարարի խնդրանքով Էդվարդ Նալբանդյանը ներկայացրեց ղարաբաղյան հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորման գործընթացի առաջ մղման նպատակով Հայաստանի և ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների ջանքերը:

Встреча министров иностранных дел Армении и Катара видео
17-го февраля министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян в Мюнхене встретился с министром иностранных дел Катара Шейхом Мухаммадом бин Абдуррахман Аль Тани.
В ходе встречи стороны обсудили расширение сотрудничества в двусторонних и многосторонних форматах. Обоюдно была отмечена важность организации визитов на высоком уровне, совершенствования договорно-правовой базы.
По просьбе министра иностранных дел Катара, Эдвард Налбандян представил усилия Армении и сопредседателей Минской группы ОБСЕ, направленные на продвижение процесса мирного урегулирования карабахского конфликта.