Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն այցելել է Մարտունու շրջան
Մարտունի շրջկենտրոնում Նախագահը ծանոթացել է ներքաղաքային ճանապարհների կառուցման եւ վերանորոգման ընթացքին: Բակո Սահակյանն ընդգծել է իրականացվող աշխատանքների բարձր որակի ապահովման անհրաժեշտությունը եւ համապատասխան հանձնարարականներ տվել շահագրգիռ մարմինների ղեկավարներին:
Նույն օրը Նախագահ Սահակյանն այցելել է Ճարտար քաղաք եւ հանդիպում ունեցել թիվ 5 միջնակարգ դպրոցի ուսուցչական կազմի հետ:
Քննարկվել են դպրոցում առկա խնդիրներին եւ միջնակարգ կրթությանը վերաբերող հարցեր:
Երկրի ղեկավարը կարեւորել է նման հանդիպումները եւ նշել, որ շրջաններում կրթության եւ դպրոցաշինության գործընթացը միշտ եղել է եւ կմնա իշխանությունների ուշադրության կենտրոնում:

Президент Республики Арцах Бако Саакян посетил Мартунинский район
В райцентре Мартуни глава государства ознакомился с работами по строительству и ремонту внутригородских дорог. Бако Саакян подчеркнул необходимость обеспечения высокого качества проводимых работ и дал соответствующие поручения руководителям компетентных органов.
В тот же день Президент Саакян посетил город Чартар и провел встречу с учительским составом местной средней школы №5.
Были обсуждены существующие в школе проблемы и вопросы, касающиеся среднего образования.
Глава государства подчеркнул важность подобных встреч и отметил, что процесс образования и школьного строительства в районах республики всегда был и будет в центре внимания властей.