Էդվարդ Նալբանդյանի հայտարարությունը՝ Չեխիայի պատգամավորների պալատի կողմից Հայոց ցեղասպանության ճանաչման վերաբերյալ
• 26-04-2017 16:42:39   | Չեխիա  |  Մամլո հաղորդագրություն
Հայաստանը ողջունում է Չեխիայի խորհրդարանի պատգամավորների պալատի կողմից Հայոց ցեղասպանության և մարդկության դեմ գործած այլ հանցագործությունները ճանաչող և դատապարտող բանաձևի ընդունումը։
Չեխիայի պատգամավորների պալատի բանաձևը՝ երկրի նախագահ Միլոշ Զեմանի՝ Հայոց ցեղասպանությունը դատապարտող հայտարարությունների հետ միասին, հանդիսանում են Չեխիայի Հանրապետության արժեքավոր ներդրումը ցեղասպանությունների և մարդկության դեմ հանցագործությունների կանխարգելման վեհ գործում։

Заявление министра иностранных дел Эдварда Налбандяна в связи с признанием Геноцида армян Палатой депутатов Чехии
• 26-04-2017 16:42:39   |   |  Пресс-релизы
Армения приветствует принятие Палатой депутатов парламента Чехии резолюции, признающей и осуждающей Геноцид армян и другие преступления против человечества.
Резолюция Палаты депутатов Чехии наряду с осуждающими Геноцид армян заявлениями президента страны Милоша Земана являются ценным вкладом Чешской Республики в высокое дело по предотвращению геноцидов и преступлений против человечества.