Ռուսական Lost Temple Brothers ֆոլք-խումբը համերգներով հանդես կգա Դիլիջանում
Ուրբաթ օրը՝ մայիսի 19-ին և շաբաթ՝ մայիսի 20-ին «Նոր ալիքի» ռուսական ամենավառ ֆոլք-խմբերից մեկը՝ Lost Temple Brothers-ը, համերգներով հանդես կգա Դիլիջանում։ Խումբն առաջին անգամ կլինի Հայաստանում  և կներկայանա երկու բացառիկ համերգով, որոնք տեղի կունենան  Դիլիջանի ամֆիթատրոնում և  Café#2-ում։
«Մենք պատրաստվում ենք ներկայացնել իռլանդական երաժշտություն՝ իր տարբեր դրսևորումներով և խոստանում ենք բազում դրական էմոցիաներ փոխանցել  հանդիսատեսին: Մեր համերգային ծրագրում կլինեն ավանդական իռլանդական երաժշտության կոմպոզիցիաներ՝ ժամանակակից կատարմամբ․ մաժորային և մինորային ջիգեր և ռիլեր, որոնք պարելու ցանկություն են առաջացնում ինչպես նաև անկեղծ զրույցի տրամադրող, կլանող գործիքային բալադներ»,– ասաց Lost Temple Brothers ֆոլք-խմբի համահիմնադիր Ստանիսլավ Դվորեցը Հայաստան այցի նախօրեին:
«Մենք հույս ունենք, որ Lost Temple Brothers-ի համերգներին ներկա կգտնվեն  ոչ միայն Դիլիջանի բնակիչները, այլև բազմաթիվ զբոսաշրջիկներ։ Համոզված ենք, որ նրանք մեծ բավականություն կստանան որակյալ երաժշտությունից և կատարման յուրահատուկ ոճից:Կարևոր է այն հանգամանքը, որ մուտքը համերգներին կլինի ազատ», – նշեց Dilijan Community Center-ի տնօրեն Վասիլի Բարդադիմովը, ով իրականացնում է Lost Temple Brothers-ի  է հայաստանյան հյուրախաղերի  կազմակերպչական աշխատանքները։
Ստանիսլավ և Ալեքսանդր Դվորեց եղբայրների ստեղծած Lost Temple Brothers խումբը մի կողմից պահպանում է իռլանդական երաժշտության ավանդական ակուստիկ հնչողությունը, մյուս կողմից իր մեջ կրում է ինդի-ռոքի էներգիան։ Խումբն ունի չորս անդամ, ովքեր ընդհանուր առմամբ նվագում են յոթ գործիք․ Ստանիսլավ Դվորեցը՝ բանջո, մանդոլինա, ֆլեյտա, պարկապզուկ, Ալեքսանդր Դվորեցը՝ ակուստիկ կիթառ, Վառվառա Տիտովան՝ ջութակ, և Արտյոմ Կիրեևը՝ իռլանդական ակորդեոն։

Российская фолк-группа Lost Temple Brothers выступит с концертами в Дилижане
В пятницу 19 мая и в субботу 20 мая одна из самых ярких фолк-групп новой волны из России Lost Temple Brothers выступит с концертами в Дилижане. Она впервые посетит Армению с гастролями и даст два эксклюзивных концерта – в дилижанском амфитеатре и в центральном кафе города Café#2.
«Мы собираемся представить все грани ирландской музыки и обещаем массу положительных эмоций от наших выступлений в Дилижане, – заявил сооснователь фолк-группы Lost Temple Brothers Станислав Дворец накануне визита в Армению. – В программе наших концертов будут композиции традиционной ирландской музыки в современном исполнении: мажорные и минорные джиги и рилы, под которые хочется танцевать, и завораживающие инструментальные баллады, приглашающие к задушевному разговору».
«Мы очень надеемся, что Lost Temple Brothers соберут на свои концерты не только жителей Дилижана, но и многочисленных туристов. Уверены, что они получат большое удовольствие от качественной музыки, оригинальной манеры исполнения, а также от интересных площадок, на которых состоятся выступления. Немаловажно, что вход на концерты будет свободным», – отметил директор Dilijan Community Center Василий Бардадымов, который занимается организацией гастролей группы в Армении.
Основанная братьями Станиславом и Александром Дворецами Lost Temple Brothers, с одной стороны, сохраняет традиционное акустическое звучание ирландской музыки, а с другой – несет в себе энергию инди-рока. В составе фолк-группы четыре человека, которые играют в общей сложности на семи инструментах: Станислав Дворец (банджо, мандолина, флейты, волынка), Александр Дворец (акустическая гитара), Варвара Титова (скрипка) и Артем Киреев (ирландский аккордеон).