Թուրքիան հիստերիա է բարձրացրել այն բանից հետո, երբ եգիպտական բորսան որոշել է FEAS-ի գլխամասային գրասենյակը Թուրքիայից տեղափոխել Հայաստան
• 18-05-2017 14:08:03   |   |  Կազմակերպություններ
Եվրասիական ֆոնդային բորսաների ֆեդերացիայի (FEAS) գործադիր խորհուրդը տվյալ կազմակերպության նախագահի գլխավորությամբ և եգիպտական բորսայի ղեկավար Մուհամմեդ Օմրանը որոշում են ընդունել FEAS-ի գլխամասային գրասենյակը Թուրքիայից տեղափոխել Հայաստան: novostink.ru-ի փոխանցմամբ` Մուհամմեդ Օրմանը նշել է, որ Եգիպտոսը հավանություն է տվել վերոնշյալ որոշմանը` հաշվի առնելով Հայաստանի Հանրապետության և Կիպրոսի ամուր հարաբերությունները:
Նա նաև հավելել է, որ Եգիպտոսի ջանքերով գործադիր խորհուրդը, որը բաղկացած է 33 անդամներից, որոշում է ընդունել գրասենյակը տեղափոխել Հայաստան, որից հետո Թուրքիան դադարել է անդամակցությունը տվյալ կազմակերպությանը:

Анкара закатила истерику после решения египетской биржи FEAS о переносе штаб-квартиры из Турции в Армению
• 18-05-2017 14:08:03   |   |  Организации
Исполнительный совет Федерации евроазиатских фондовых бирж (FEAS) во главе с президентом данной организации, председателем египетской биржи Мохаммедом Омраном принял решение о перенесении штаб-квартиры FEAS из Турции в Армению. Об этом сообщает информационный сайт MENA.
Как передает источник, Мохаммад Омран отметил, что Египет одобрил решение о переносе центрального офиса из Турции в Армению, учитывая крепкие отношения РА и Кипра.
Он также добавил, что усилиями Египта Исполнительный совет, состоящий из 33 членов, принял решение о переносе офиса в Армению, после чего Турция прекратила членство в данной организации.