Իրանում ոչնչացվել են չորս զինված անձիք, որոնք կասկածվում են իսլամիստների հետ կապ ունենալու մեջ
Իրանի ոստիկանությունը ոչնչացրել է չորս զինված անձանց, ովքեր ենթադրաբար կապված են «Իսլամական պետություն» ահաբեկչական խմբավորման հետ: interfax-ի փոխանցմամբ` համապատասխան գործողությունն իրականացվել է Հորմոզգան նահանգի հարավում, որի ընթացքում հայտնաբերվել են պայթուցիկ նյութեր, զենք և ԻՊ դրոշը:
«Իրանի ոստիկանությունը չորս զինված անձանց հետ է բախվել և նրանց ոչնչացրել երկրի հարավում գտվող լեռնային շրջանում»,- տեղեկացրել են տեղի իրավապահ մարմինները:
Նշվում է, որ սպանվածներից երկուսը եղել են այլ պետությունների քաղաքացիներ, սակայն նրանց ազգային պատկանելիությունը դեռևս չի հստակեցվում:

• 12-06-2017 18:03:12   | Иран  |  Общество
Полиция Ирана уничтожила четырех вооруженных людей, предположительно, связанных с террористической группировкой "Исламское государство" (ИГ, запрещена в РФ), передает в понедельник иранское агентство "Тасним".
Операция была проведена в южной провинции Хормозган, в ходе нее были изъяты взрывчатые вещества, оружие и флаг ИГ.
"Полиция Ирана столкнулась с четырьмя вооруженными людьми и ликвидировала их в горной местности на юге страны", - приводит агентство слова представителя местных правоохранительных органов.
Двое убитых, отмечает "Тасним", были гражданами других государств, однако их национальная принадлежность пока не уточняется.