Քննարկվել են Հայաստանի ամերիկյան համալսարանի եւ Արցախի պետական համալսարանի փոխգործակցությանը, Արցախի մայր բուհի շենքային պայմանների բարելավմանն առնչվող հարցեր
• 15-06-2017 16:43:20   | Հայաստան  |  Մամլո հաղորդագրություն
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հունիսի 15-ին ընդունել է <<Հայաստան>> համահայկական հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Արա Վարդանյանին, Հայաստանի ամերիկյան համալսարանի փոխնախագահ Աշոտ Ղազարյանին եւ  Հայաստանի ամերիկյան համալսարանի նախկին պատվավոր նախագահ, Թրփանճյան գյուղական համայնքների զարգացման ծրագրի նախագահ Հարություն Արմենյանին:
Հանդիպմանը քննարկվել են Հայաստանի ամերիկյան համալսարանի եւ Արցախի պետական համալսարանի փոխգործակցությանը, Արցախի մայր բուհի շենքային պայմանների բարելավմանն առնչվող հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը պահանջված եւ կարեւոր է համարել Հայաստանի ամերիկյան համալսարանի հետ կապերի շարունակական ընդլայնումն ու խորացումը:
Հանդիպմանը մասնակցում էին ԼՂՀ վարչապետ Արայիկ Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:Այս մասին հայտնում են ԱՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությոնից։

Были обсуждены вопросы, касающиеся взаимодействия Американского университета Армении и Арцахского государственного университета, улучшения условий в здании альма-матер Арцаха
• 15-06-2017 16:36:16   | Армения  |  Пресс-релизы
15 июня Президент Республики Арцах Бако Саакян принял исполнительного директора Всеармянского фонда «Айастан» Ара Варданяна, заместителя председателя Американского университета Армении Ашота Газаряна и бывшего почетного председателя Американского университета Армении, руководителя программы по развитию сельских общин «Трпанджян» Арутюна Арменяна.
В ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся взаимодействия Американского университета Армении и Арцахского государственного университета, улучшения условий в здании альма-матер Арцаха.
Президент Саакян назвал востребованным и важным последовательное расширение и углубление связей с Американским университетом Армении.