Thycotic ընկերությունը ներկայացրել է սերվերների և ցանցերի կառուցման ու պաշտպանության իր առաջատար լուծումները
• 23-06-2017 16:29:37   | Հայաստան  |  Կազմակերպություններ
Երևան, 23 հունիսի, «Սոֆթ Թայմ» և «ԱՖԻ Դիստրիբյուշն» ընկերություններ։ Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների հայկական «Սոֆթ Թայմ» և ռուսաստանյան «ԱՖԻ Դիստրիբյուշն» ընկերությունները հունիսի 23-ին Երևանում անցկացրեցին միջազգային Thycotic ընկերության «Առաջատար տեխնոլոգիաները Ձեր բիզնեսի պաշտպան» սեմինարը։ Միջոցառման ընթացքում մասնակիցները ծանոթացան իր ոլորտում առաջատար Thycotic ընկերության՝ սերվերների և ցանցերի կառուցման ու պաշտպանության լուծումներին։
Սեմինարին մասնակցեցին ՀՀ գերատեսչությունների և ֆինանսական հատվածի առաջատար ընկերությունների ներկայացուցիչները (բանկեր, ապահովագրական ընկերություններ, վարկային կազմակերպություններ, ներդրումային և կենսաթոշակային ֆոնդեր, բջջային կապի և ինտերնետի օպերատորներ)։
Միջոցառման բացումը կատարեց «Սոֆթ Թայմ» ընկերության տնօրեն Հասմիկ Մարտիրոսյանը։ «ԱՖԻ Դիստրիբյուշն» ընկերության տնօրեն Դենիս Մորոզովը և նույն  ընկերության Thycotic նախագծի մենեջեր Ալեքսանդր Խառլամովը ներկայացրին կազմակերպությունների տեղեկատվական անվտանգության այնպիսի կարևոր թեմաներ, ինչպիսիք են «Արդիական սպառնալիքներ և ցանցի համալիր պաշտպանություն», «Գաղտնաբառերի և հասանելիության կառավարում»,  «Պաշտպանված ցանցի կառուցում»։ Ներկայացվեց, թե ինչպես է իրականում գործում Thycotic Secret Server համակարգը,  նաև անցկացվեց մրցանակներով վիկտորինա։
«Կորպորատիվ տվյալներին հասանելիության կառավարումը գնալով ավելի արդիական է դառնում ամբողջ աշխարհում։ Պատահական չէ, որ ներկայում կորպորատիվ ցանցեր և սերվերներ անօրինական ներթափանցման դեպքերի 62%-ը տեղի է ունենում արտոնյալ հաշվեգրերին (учетная запись) հասանելիություն ստանալու միջոցով։ Եվ Thycotic-ի տեխնոլոգիաներն ու լուծումները թույլ են տալիս հեշտությամբ և առավելագույն արդյունավետությամբ կառավարել հաշվեգրերի և ըստ դրանց տվյալներին հասանելիության տրամադրման գործընթացը։ Համոզված եմ, որ մեր սեմինարի մասնակիցներից շատերն ստացած գիտելիքը կօգտագործեն իրենց կազմակերպություններում՝ դրանք զերծ պահելով կիբեռգրոհներից»,- նշում է «ԱՖԻ Դիստրիբյուշն» ընկերության տնօրեն Դենիս Մորոզովը։
Սեմինարի մասնակիցներն ունեցան կորպորատիվ ցանցերի և սերվերների կառուցման ու պաշտպանության վերաբերյալ իրենց հետաքրքրող բոլոր հարցերը քննարկելու և պարզաբանելու հնարավորություն։

Компания Thycotic представила свои передовые решения по управлению паролями в корпоративной сети и защите привилегированных учётных записей
23-06-2017 16:29:37 | Армения | Организации
Ереван, 23 июня, компании «Софт Тайм» и «АФИ Дистрибьюшн». Армянская компания «Софт Тайм» и российская компания «АФИ Дистрибьюшн» сферы информационных технологий провели 23 июня в Ереване семинар международной компании Thycotic на тему «Передовые технологии на страже вашего бизнеса». В течение мероприятия участники ознакомились с передовыми решениями компании Thycotic по построению и защите серверов и сетей.
В семинаре приняли участие представители ведомств РА и ведущих компаний финансового сектора – банки, страховые компании, кредитные организации, инвестиционные и пенсионные фонды, операторы мобильной связи и интернета.
Мероприятие открыла директор компании «Софт Тайм» Асмик Мартиросян. Директор компании «АФИ Дистрибьюшн» Денис Морозов и менеджер проекта Thycotic компании «АФИ Дистрибьюшн» Александр Харламов представили такие важные темы информационной безопасности организаций, как «Актуальные угрозы и комплексная защита сети», «Управление паролями и доступами», «Построение защищенной сети». Были проведены демонстрация Thycotic Secret Server «живьем» и викторина с призами.
«Управление доступом к корпоративным данным становится все актуальнее во всем мире. Не случайно, что 62% взломов серверов и корпоративных сетей производится через получение незаконного доступа к привилегированным учетным записям. И технологии и решения Thycotic позволяют легко и с максимальной эффективностью управлять процессом представления учетных записей и доступа к данным в соответствии с ними. Уверен, что многие из участников нашего семинара будут использовать полученные знания в своих организациях, ограждая их от кибератак»,- отмечает директор компании «АФИ Дистрибьюшн» Денис Морозов.
Участники семинара имели возможность обсуждения и пояснения всех интересующих их вопросов о построении и защите корпоративных сетей и серверов.